«Благословенна та держава, що має відданих синів»

16.10.2018

gedc5093

12 жовтня  у Долинській відбулися районні заходи з нагоди  Дня захисника України – свята, що відзначається в Україні 14 жовтня у День Покрови Пресвятої Богородиці та Дня Українського козацтва.
О 10 годині від адміністративного приміщення районної ради розпочалася урочиста хода до пам’ятників, пам’ятних знаків та могил Захисників України, які в різні роки боронили рідну землю від ворога, віддавши за це найдорожче – своє життя.
Військовослужбовці, учасники  Антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил, миротворчих місій, ветерани  та  керівники району, які очолили ходу, представники трудових колективів організацій та установ,   учнівська молодь, громадськість квітами та хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих.
Зі словами глибокої вдячності усім, хто боронив рідну землю в часи Другої світової війни та стоїть на захисті рубежів України сьогодні, перед присутніми виступили голова ради районної організації ветеранів України Микола Почапський, голова районної спілки воїнів – учасників антитерористичної операції Долинського району «Захисник» Вадим Мирошніченко, голова Долинської районної організації УСВ Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Віталій Іващенко, представники учнівського парламенту і побажали усім миру та благополуччя.
На святковий концерт, який відбувся в районному Будинку культури (МЦ «Червона калина»), були запрошені, в першу чергу,  військовослужбовці, члени їх сімей, долинчани та гості міста.
Розпочався концерт величним твором «Боже, бережи Україну» у виконанні народного аматорського колективу «Джерело».
З вітальними словами до присутніх звернулися голова районної ради Ірина Бондаренко та голова районної державної адміністрації Сергій Омельченко. Ірина Петрівна, вітаючи присутніх, зокрема сказала, що це свято символізує нерозривний зв’язок усіх поколінь захисників України, багато років Україна не знала війни, а тепер майже кожну родину опалило  полум’я військових дій. Ця війна змінила нас. І лише завдяки нашим захисникам український народ і Україна ніколи не були й не будуть легкою здобиччю. Та побажала, щоб наша українська земля назавжди була благословенною, вільною та  незалежною.
Привітав учасників заходу військовий комісар Долинського районного військового комісаріату Олег Кононюк. Долинчанам-учасникам Антитерористичної операції і операції Об’єднаних сил, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, було вручено відзнаку Президента України «За участь в Антитерористичній операції».
Глядачі не змогли стримати сліз, коли звучала  пісня  «Плине кача» і  схилили голови перед пам’яттю Івана Яковенка, Ігоря Паславського, Віктора Недері, Валерія Кучера, Сергія Бардася, Дмитра Оверченка – наших полеглих героїв.
Піднесено, емоційно та особливо чуттєво звучали патріотичні твори, пісні про кохання та любов до Батьківщини у виконанні аматорів художньої самодіяльності Аміни Вікован, Євгена Літвінова, Лариси Гломбіцької, Інни Чумаченко, Олени  Липки, Наталії Пономарьової, Олени Волкової, Артема Язловецького, Анни Косінської, Наталії Коваль, Марини Брошеван. Дуже тепло глядачі зустрічали хореографічні композиції у виконанні зразкового аматорського хореографічного ансамблю «Веселка» та ансамблю спортивно-бального танцю «Бомонд».
По завершенню урочистої частини та концертної програми, за сприяння та підтримки народного депутата України Анатолія Кузьменка, було організовано святковий вогник, під час якого військовослужбовці мали змогу поспілкувалися в невимушеній атмосфері та згадали нелегкі будні служби.

gedc5038

gedc5041

gedc5043

gedc5060

gedc5063

gedc5067

gedc5072

gedc5078

gedc5079

gedc5093

gedc5100

gedc5108

gedc5121

gedc5130

gedc5134

gedc5139

gedc5143

gedc5145

gedc5148

gedc5155

gedc5156

gedc5186