Василівський сільський голова звітував перед громадою

12.04.2018

dsc_0029Відповідно до ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільський голова не рідше одного разу на рік звітує про свою роботу перед територіальною громадою на відкритій зустрічі з громадянами.11 квітня 2018 року у приміщенні Василівського сільського будинку культури  відбулися загальні збори громадян, на яких було заслухано звіт Василівського сільського голови Василя Мушика про роботу за 2017 рік.
У зібранні взяли участь голова  районної ради Ірина Бондаренко, голова районної державної адміністрації Сергій Омельченко, депутати районної ради Валерій Черніцький, Інна Ольховська, Геннадій Салов, депутатський корпус та виконавчий комітет сільської ради, члени територіальної громади, представники засобів масової інформації.
У своєму виступі сільський голова проінформував присутніх про наповнення та виконання бюджету сільської ради, використання бюджетних коштів та виділені субвенції, охарактеризував роботу закладів соціальної сфери, що функціонують на території села. Ознайомив із прийнятими регуляторними актами, програмами та ходом їх виконання, вирішенням земельних та соціальних  питань, діяльністю ради та постійних комісій та іншими питаннями, які належать до повноважень сільської ради та виконавчого комітету у відповідності до чинного законодавства.
Після звіту перейшли до його обговорення. Прозвучало багато критичних зауважень: депутати сільської ради звертали увагу сільського голови на дотримання у відповідності до чинного законодавства прозорості, гласності та відкритості у роботі ради, піднімали питання недотримання законодавства про доступ до публічної інформації  в частині оприлюднення проектів рішень сільської ради, неналежного проведення засідань постійних комісій сільської ради та пленарних засідань ради, необхідності  проведення конкурсу на заміщення вакантної посади землевпорядника, адже це впливає на якість вирішення питань землеустрою.
Скаржилися  громадяни щодо неналежного благоустрою та екологічного стану підвідомчої території, існування несанкціонованих сміттєзвалищ, розорювання пасовищ та доріг. Не вирішуються питання виділення земельних ділянок для ведення ОСГ працівникам соціальної сфери.
Турбує жителів Василівки і організація дозвілля – сільський Будинок культури працює лише кілька днів на тиждень. Дах, який було нещодавно відремонтовано,  місцями протікає. Не створені належні умови для функціонування бібліотеки.
Громадяни піднімали питання щодо процесу децентралізації та участі їхньої територіальної громади в цьому процесі.
Валерій Черніцький, який є депутатом районної ради вже кількох скликань, запропонував громаді та сільським депутатам не стояти осторонь  проблем, які є на підвідомчій території, брати ініціативу в свої руки, в разі необхідності створювати комісії, приймати відповідні рішення, зокрема, щодо розорювання земель, вимагати усунення порушень.
Геннадій Салов, депутат районної ради, звернув увагу очільника сільської ради на необхідність належного виконання наданих повноважень, дотримання чинного законодавства при здійсненні наданих йому повноважень.
Інна Ольховська, депутат районної ради, як фахівець із земельних питань, запропонувала допомогу у роз’ясненні та вирішенні земельних питань.
Ірина Бондаренко, голова районної ради, подякувала депутатам районної та сільської рад, Василівській громаді за активну позицію, рекомендувала сільському голові дотримуватися термінів проведення щорічних звітів на підвідомчій території, дослухатися до пропозицій та зауважень громадян. У свою чергу, побажала громадянам не бути пасивними, адже від них в повній мірі залежить розвиток громади та їхнє майбутнє.
З усіх питань було надано відповідні доручення.

dsc_0015

dsc_0076

dsc_0029