Вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС

26.04.2017

gedc0342Сьогодні, 26 квітня 2017 року,  у Долинській  відбулись заходи з нагоди 31-ої річниці ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС,у яких  взяли участь голова районної ради Ірина Бондаренко, голова районної державної адміністрації Сергій Омельченко, керівництво міської ради, учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, представники підприємств, установ, організацій району, учнівська молодь.
О 8 годині в Свято-Успенській церкві відбулася панахида за жертвами аварії на Чорнобильській АЕС.
Біля пам’ятного знаку «Землякам-Чорнобильцям від вдячних Долинчан» було проведено мітинг. Покладанням квітів та хвилиною мовчання вшанували усіх жертв цієї страшної трагедії.
Чорнобиль поставив на порядок денний безліч безпекових, інженерно-технологічних, екологічних і медичних завдань і проблем, які ще й досі не вирішені. Це випробування дало українцям відчуття єдності, породило могутню енергію мужності, солідарності, жертовності і співчуття. Тож, виступаючі на мітингу подякували тим людям, які  віддали найдорожче – своє життя, закриваючи зруйнований  реактор своїми тілами. Саме завдяки їм нинішні покоління мають можливість жити. Всім ліквідаторам та вдовам учасників ліквідації аварії побажали здоров’я, благополуччя та мирного неба.
По закінченню мітингу усі бажаючі відвідали тематичну експозицію в Музеї історії Долинського району.
О 10 годині в сесійній залі районної ради відбулася зустріч керівництва району та міста з інвалідами-чорнобильцями І категорії та статусними вдовами, на якій було обговорено стан фінансування Чорнобильських програм у 2017 році, професійного та медичного забезпечення ліквідаторів, надання соціальної допомоги. Чорнобильці озвучили також ряд проблем, які необхідно вирішити: забезпечення якісного автобусного сполучення, відновлення роботи відділення «Ощадбанку» в смт. Молодіжне, належного медичного обслуговування та інші.
Ірина Бондаренко, голова районної ради, під час зустрічі, наголосила, що питання, які піднімають ліквідатори, зокрема, щодо медичного забезпечення  – під постійною увагою депутатського корпусу районної ради. Питання залучення коштів місцевих бюджетів для забезпечення безкоштовними медикаментами, проведення поточних ремонтів відділень ЦРЛ вирішуються на пленарних засіданнях районної ради. Прийнято районні програми соціального захисту медичних працівників, де передбачена підтримка молодих спеціалістів. Депутати всебічно сприяють розвитку медичної галузі в районі та приймають відповідні рішення для покращення умов надання медичних послуг, в тому числі і ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС. З метою забезпечення в районі реалізації державної політики, спрямованої на поліпшення соціального захисту населення, районною радою затверджені Порядки забезпечення соціального захисту пільгових категорій населення району.
Тетяна Романченко, головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги, депутат районної ради, ознайомила присутніх з станом   реформування галузі охорони здоров’я, медичного обслуговування чорнобильців, реалізації в районі державної програми «Доступні ліки», та повідомила щодо виділення   з районного бюджету додаткових  коштів на придбання  медикаментів та інше.
Надія Циберман, начальник Долинського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області та Тетяна Іващенко, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації озвучили стан пенсійного забезпечення чорнобильців,  членів родин та надання їм соціальних  допомог.
За результатами зустрічі були прийняті відповідні рішення.

gedc0323

gedc0319

gedc0353

gedc0347

gedc0342