Відбулася двадцять п’ята сесія районної ради сьомого скликання

27.09.2018

dsc_003121 вересня 2018 року  під головуванням голови районної ради Ірини Бондаренко відбулася двадцять п’ята сесія районної ради сьомого скликання. На розгляд сесії було винесено 45 питань з питанням «Різне».
На пленарному засіданні депутати заслухали хід виконання програм: економічного та соціального розвитку Долинського району за І півріччя 2018 року; розвитку та підтримки малого і середнього підприємництва у Долинському районі; підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім»; збереження історичної пам’яті про Перемогу у Другій світовій війні 1939-1945 років.
Були розглянуті питання виконання районного бюджету за січень-червень 2018 року та внесено зміни до бюджету на 2018 рік.
Зокрема, за рахунок вільного залишку з районного бюджету було виділено кошти в сумі 375 тис. грн. на пільгове перевезення населення залізницею, пільговий зв’язок та інші пільги з перевезення. Для Долинської центральної районної лікарні  додатково передбачено кошти на виплату заробітної плати медичним працівникам в сумі 1млн. 84,129 тис. грн. та на  ремонт приміщення масажного та фізіотерапевтичного кабінету  фізіотерапевтичного відділення виділено 72,9 тис. грн. Комунальному закладу  «Центр первинної медико-санітарної допомоги Долинської районної ради» виділено: 527,234 тис. грн. –  на оплату енергоносіїв; 378,1 тис. грн. – на виплату заробітної плати; 350,0 тис. грн. – на придбання обладнання та устаткування, необхідних для надання первинної медичної допомоги, у т.ч. електрокардіографа та 3-х холодильників.
Надано 72,0 тис. грн. фінансової підтримки КУ «Трудовий архів Долинського району».
На капітальний ремонт підлоги спортивної зали №3 КЗ «НВК «Долинська гімназія-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 Долинської районної ради» виділено 400 тис. грн.
Долинському відділу поліції на виготовлення проектно-кошторисної документації для встановлення індивідуального теплового пункту для опалення адмінбудівлі Долинського ВП ГУНП в Кіровоградській області – передбачено кошти в сумі 150,0 тис.грн.
За рахунок субвенцій з місцевих  бюджетів на підтримку закладів освіти відповідних територій виділено кошти Молодіжненською селищною радою – 20,0 тис.грн.; Гурівською сільською радою – 25,0 тис.грн.; Богданівською сільською радою – 17,4 тис. грн.; Василівською сільською радою – 38,56 тис. грн..
Гурівською сільською радою на  зміцнення матеріально-технічної бази  Гурівської амбулаторії загальної практики – сімейної медицини виділено 252,0 тис. грн., з них на придбання матеріалів для проведення поточного ремонту опалювальної системи – 180,0 тис. грн., придбання офісних меблів – 30 тис. грн., на придбання та переоформлення автомобіля – 42,0 тис. грн.
Депутати призначили Кузьменко Ольгу Анатоліївну на посаду директора Комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр Долинської районної ради»; затвердили Порядок використання коштів районного бюджету для надання фінансової підтримки громадським організаціям на реалізацію проектів та заходів та Порядок призначення та звільнення з посади керівників мистецьких шкіл спільної власності територіальних громад міста, селища та сіл району.
Також в галузі освіти визначено ще два опорних заклади загальної середньої освіти: на базі КЗ «Гурівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» та КЗ «Молодіжненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Долинської районної ради» з  Суходольською філією І-ІІ ступенів.
Депутатами районної ради підтримано прийняття з комунальної власності міста у спільну власність територіальних громад міста, селища та сіл району Комунального дошкільного навчального закладу №2 «Івушка». Засновником даного закладу виступила районна рада, органом управління – районна державна адміністрація.
Більшістю депутатів був підтриманий і наступний проект рішення – про ініціювання питання щодо безоплатної передачі у спільну власність територіальних громад міста, селища та сіл району дошкільних навчальних закладів №5 «Ружечка»,  №4 «Казка» та №3 «Колобок» з комунальної власності міста. До районної ради надійшли  звернення колективів садочків «Казка» та «Колобок» за підписом їх керівників про те, що вони проти передачі вищезазначених закладів до спільної власності територіальних громад. На їхнє прохання  звернення були оприлюднені  на сесії районної ради. Під час обговорення даного питання депутати зазначили, що з розумінням сприймають позицію колективів. Поряд з цим, ініціативу передачі ДНЗ “Івушка” виявила міська рада. Саме тому послідовним і логічним є ініціатива районної ради щодо прийняття всіх міських садочків.
Емоційним і довготривалим, понад півтори години, було обговорення питання фінансово-економічної діяльності Долинської центральної районної лікарні за І півріччя 2018 року.  Зі звітом перед депутатами виступила головний лікар ЦРЛ Шевченко Наталія Анатоліївна.
Райдержадміністрація з даного питання проінформувала депутатів, що після надходження від центральної районної лікарні листа про незабезпеченість коштами, було створено робочу групу, якою здійснено вибірковий аналіз ефективності використання бюджетних коштів на виплату зарплати працівникам ЦРЛ, а саме стимулюючих виплат. Головному лікарю було рекомендовано: забезпечити безумовне виконання вимог статті 51 Бюджетного кодексу України, включаючи видатки на премії, інші види заохочень та винагород, матеріальну допомогу, лише в межах фонду заробітної плати; переглянути штатний розпис з метою його оптимізації та ефективності роботи закладу; провести роботу по залученню додаткових коштів; вжити заходів по залученню профільних спеціалістів. За результатами роботи головному лікарю ЦРЛ було оголошено догану.
Під час обговорення даного питання депутати також висвітлили багато проблем, які, за час свого перебування на посаді, головний лікар не вирішила, хоча мала всі можливості для цього. Зокрема,  депутати наголосили, що під час призначення на цю посаду Шевченко Н.А. запевняла забезпечувати злагоджену роботу колективу, а зараз колектив говорить про те, що керівник їх не бачить і  веде політику розправи. Це підтверджується значною плинністю кадрів, скаргами про відмову у працевлаштуванні, відсутністю роботи по добору кадрів. Були запевнення і про креативний менеджмент – а на сесії депутати отримали колективне звернення про критичну ситуацію, яка склалася в ЦРЛ через несправедливі та дискримінаційні підходи в оплаті праці.  Встановлено неналежну підготовку до опалювального сезону. Озвучено депутатами факти недодержання прав працівників ЦРЛ, гарантованих законодавством про охорону праці. Не отримали депутати і відповіді від головного лікаря ЦРЛ на питання щодо ненадання штатного розпису лікарні для опрацювання, з метою об’єктивного і прозорого аналізу, до яких ВУЗів України були поїздки, або письмові  звернення з метою запрошення до району молодих спеціалістів та надання їм придбаної ще в минулому році трикімнатної квартири.
Переважною більшістю голосів депутати визнали незадовільною роботу головного лікаря ЦРЛ Шевченко Н.А. та звільнили її із займаної посади відповідно до п.8 ст. 36 КЗпП України.
У другій половині пленарного засідання було розглянуто 17 земельних питань про затвердження технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок.
За результатами розгляду з усіх питань були прийняті відповідні рішення.

gedc4840

dsc_0031

gedc4842