Відбулася Координаційна рада з питань місцевого самоврядування при голові Кіровоградської обласної ради

29.07.2016

28 липня 2016 року голова районної ради Ірина Бондаренко взяла участь у засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Кіровоградської обласної ради
за участю голів районних рад, міських голів (міст обласного значення), голів об’єднаних територіальних громад та представників органів виконавчої влади Кіровоградщини.

Головним рефреном зібрання була думка щодо необхідності активізувати процес залучення інвестицій для вирішення питань соціально-економічного розвитку територій.

Дане питання, порушене головою Кіровоградської обласної ради Олександром Чорноіваненком, знайшло позитивний відгук серед присутніх. І саме зараз, в період утворення в області об’єднаних територіальних громад ця теза є особливо актуальною.

Членами Координаційної ради розглянуто проект Перспективного плану формування територій громад Кіровоградської області, що внесений обласною державною адміністрацією на розгляд обласної ради та вирішено рекомендувати районним і міським радам спільно з районними державними адміністраціями сприяти територіальним громадам області у виконанні вимог Закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад”. А також узагальнити та поширити серед органів місцевого самоврядування області досвід роботи Бобринецької, Маловисківської та Новоукраїнської об’єднаних територіальних громад.

Крім того, на засіданні внесено зміни до Положення про Координаційну раду з питань місцевого самоврядування при голові Кіровоградської обласної ради та введено до її складу голів об’єднаних територіальних громад області.

Наприкінці засідання члени Координаційної ради ознайомилися з інформацією щодо виділення коштів з місцевих бюджетів для придбання обладнання дитячій обласній лікарні та обов’язків і повноважень місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо створення та утримання місцевої пожежної охорони.