Відбулася медична рада за підсумками діяльності медичних закладів Долинського району за 2017 рік

09.02.2018

28 лютого 2018 року відбулася медична рада за підсумками діяльності медичних закладів Долинського району за 2017 рік.  У засіданні взяли участь керівники району – голова районної ради Ірина Бондаренко,заступник голови районної державної адміністрації Олександр Ворона.
Під час засідання Тетяна Романченко – головний  лікар КЗ «Долинський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» та Наталія Шевченко – головний лікар Долинської центральної районної лікарні прозвітували про підсумки роботи медичних закладів та їх структурних підрозділів за 2017 рік.
Тетяна Романченко проінформувала, що у 2017 році на утримання Центру ПМСД з урахуванням змін було затверджено кошти у сумі 12 млн. 249 тис. грн., профінансовано на 96,8 %. Позабюджетних коштів було залучено у сумі 25568 грн., субвенції міської, селищної та сільських рад – 513 тис. грн. За рахунок субвенцій  та позабюджетних коштів було придбано медикаменти для надання невідкладної допомоги в амбулаторіях та ФАПАх, імунологічні препарати, в тому числі туберкулін, паливно-мастильні матеріали, проведено ремонтні роботи в приміщеннях амбулаторій і фельдшерських пунктів. Забезпечено виконання програми «Доступні ліки». За рахунок коштів місцевого бюджету було забезпечено лікувальне харчування хворим на фенілкетонурію на суму 30 тис.грн., , медичним препаратом  – хворих на муковісцидоз на суму 130 тис.грн. (із них лише 30 тис. грн.. – субвенція міської ради).  У 2017 році було централізовано отримано імунологічні препарати на 230 тис.грн.
Залишається невисоким показник первинного вакцинального  комплексу. Це є результатом вкрай поганого  забезпечення імунними препаратами. Не вистачає коштів на придбання туберкуліну. І на сьогодні, звертаючись до міської ради щодо  виділення коштів на туберкулін у сумі 110 тис.грн., отримали відмову. Слід зазначити, що  туберкулін закупляється усім дітям району , в тому числі і за кошти сільських рад, не ділячи дітей на міських і сільських.
Наталія Шевченко повідомила, що у 2017 році на утримання лікарні з урахуванням змін було затверджено кошти у сумі 27 млн. 562,5 тис.грн., в тому числі на інсулін – 1 млн. 666,9 тис.грн. Фінансування видатків здійснювалося у межах затверджених кошторисних призначень. Станом на 1 січня 2018 року було залучено позабюджетні кошти на суму 1637,7 тис.грн. фінансування закладів охорони здоров’я здійснюється за рахунок коштів медичної субвенції, виділеної з державного бюджету, та коштів районного бюджету. Виділена медична субвенція покриває витрати у розмірі близько 40% від потреби. Тому адміністрація районної лікарні неодноразово зверталася за допомогою до районної державної адміністрації та районної ради, селищних, сільських рад з проханням виділення додаткових коштів, які були вкрай необхідні для придбання медикаментів, продуктів харчування, медичного обладнання, проведення поточних ремонтів. Завдяки порозумінню з керівництвом району, селищної, сільських рад вдалося вирішити дуже багато проблемних питань, пов’язаних з оновленням матеріально-технічної бази лікарні. З районного бюджету  надано додаткові кошти, які використані за призначенням: придбано легковий автомобіль на суму 820 тис.грн. та проведно його реєстрацію на суму 40 тис.грн., придбано фетальний монітор ( кардіотокограф) – 25,4 тис.грн., операційний стіл – 92,8 тис.грн., кисневий концентратор – 37 тис.грн., апарат УВЧ – 24 тис.грн. та ін., зроблено поточні ремонти приміщень, проведено заміну вікон на металопластикові. А головне –  за кошти районного бюджету придбано житло вартістю 199 тис.грн. для медичних працівників. Головний лікар повідомила , що  є потреба в придбанні інсулінів і листи щодо виділення коштів на їх придбання були направлені усім головам місцевих рад, які відгукнулись на прохання . У той же час  міський голова відмовила у наданні допомоги на придбання інсуліну саме для мешканців Долинської.  Наразі перший квартал поточного року повністю  забезпечений, а на шість місяців  – потрібна  сума близько 221 тис. грн.
Головні лікарі  медичних закладів  подякували за підтримку керівникам району, депутатському корпусу, сільським радам, які ніколи не відмовляють у наданні допомоги, і  висловили сподівання на подальшу співпрацю.
Якісне лікування, доступна медицина, гідна заробітна плата медичного персоналу – це ті цілі, яких ми повинні досягти внаслідок проведення реформування галузі охорони здоров’я в Україні.
Голова районної ради Ірина Бондаренко від імені депутатського корпусу та від себе особисто подякувала адміністрації, лікарям, середньому та молодшому медичному персоналу  центральної районної лікарні і центру первинної медико-санітарної допомоги за плідну роботу, зазначивши, що наша робота спільна і депутатський корпус районної ради сьомого скликання дуже активно переймається медичною галуззю Долинського району. Питання функціонування медичної галузі району розглядаються і на засіданнях постійних комісій, і на пленарних засіданнях районної ради. Ми намагаємося іти в ногу з часом і, використовуючи усі ресурси районного бюджету,  плануємо видатки на галузі, які є надважливими для нас, для долинчан. Ірина Петрівна  подякувала депутату районної ради, головному лікарю центру первинної медико-санітарної допомоги Романченко Т.О., яка завжди тримає руку на пульсі, порушує проблемні питання, співпрацює з селищним, сільськими головами і висловила сподівання щодо налагодження співпраці з міським головою. Вона зазначила, що актуальні питання галузі охорони здоров’я вирішуються за рахунок державного бюджету та в рамках діючих державних програм, але результат буде тоді, коли ми будемо проблеми вирішувати  спільно.  Ірина Петрівна побажала Наталії Шевченко, яка є новопризначеним керівником і працює кілька місяців на посаді, не втрачати тих  напрацювань, які уже є, ставити нові цілі та мати лише позитивні зрушення. Необхідно працювати і над кадровим потенціалом, і матеріально-технічним забезпеченням, адже основне завдання медичної галузі в цілому – це надання якісних послуг населенню.

1

2

3