Відбулася нарада з питань впровадження процесів децентралізації

16.12.2015

GEDC101515 грудня 2015 року голова районної ради Ірина Бондаренко взяла участь у нараді   з питань впровадження в області процесів децентралізації, яку проводив заступник голови обласної державної адміністрації Сергій Коваленко. У нараді взяли участь міський, селищний та сільські голови, представники депутатських корпусів місцевих рад усіх рівнів, члени районної робочої групи з підготовки матеріалів до проекту перспективного плану формування територій громад, журналісти місцевих засобів масової інформації. 

У своєму виступі  Сергій Коваленко  зупинився на конкретних кроках, які реалізовано у напрямку децентралізації влади на території області, а також завданнях, що мають бути втілені у рамках реформування системи місцевого самоврядування. 

– Процес децентралізації покликаний надати територіальним громадам широкі права, аби мешканець кожного села отримав право самостійно обирати керівника власної території та депутатський корпус. На сьогодні іншої альтернативи, ніж передати усю повноту влади місцевим спроможним громадам, немає. Ці громади, отримавши необхідний ресурс та повноваження, спроможні взяти на себе реальну відповідальність за розвиток власних територій, – наголосив заступник голови облдержадміністрації. 

На сьогоднішній день в області вже функціонують спроможні територіальні громади – це Кіровоград, Знам’янка, Олександрія, Світловодськ, Бобринецька та Маловисківська громади. Із 43 територіальних громад, що увійшли до Перспективного плану, Кабінетом Міністрів економічно та фінансово спроможними визнано 26 громад. На черговій сесії обласної ради планується розглянути питання щодо коригування Перспективного плану формування територій громад області. 

Враховуючи вищезазначене, посадовець зауважив, що децентралізація є виключно добровільним процесом, громади формуватимуться лише за бажанням місцевих жителів та з урахуванням економічних розрахунків щодо їх спроможності.

GEDC1015

GEDC1012

GEDC1014