Відбулася тринадцята сесія Долинської районної ради сьомого скликання

31.03.2017

gedc021629 березня 2017 року відбулася тринадцята сесія районної ради сьомого скликання, в якій взяли участь 29 депутатів. Відкрила та вела сесію голова районної ради Ірина Бондаренко. Депутати розглянули 25 питань, які попередньо були опрацьовані постійними комісіями та узгоджені президією районної ради.  Незважаючи на детальний розгляд питань в постійних комісіях, сесія була тривалою – з 10 – ї години до 17 години 30 хвилин.
Питання «Різне», яке розглядається традиційно в кінці пленарного засідання, за пропозицією депутатів було перенесено на початок, у зв’язку з надходженням заяв від мешканців району щодо присутності на сесії та можливості  виступу по питаннях, що їх турбують.
Микола Бербець, учасник АТО, житель села Братолюбівки, разом з ініціативною групою учасників АТО (більше 20 осіб), піднімали питання забезпечення воїнів-учасників антитерористичної операції земельними ділянками, у відповідності до чинного законодавства. Питання були адресовані і до в.о. начальника відділу Держгеокадастру в Долинському районі, і до сільських голів, і до керівництва району.
Вирішення земельних питань відноситься, у відповідності до чинного законодавства, до повноважень Головного управління Держгеокадастру в Кіровоградській області, нерідко це відбувається  без урахування думки органів місцевого самоврядування, на території яких  ці ділянки розміщені. Поряд з цим, депутати усіх рівнів, керівництво району всіляко сприяють  вирішенню зазначених питань. Депутат Ольховська І.Ф.,  запропонувала профільну допомогу  та надала роз’яснення щодо можливості вирішення спірних питань, в тому числі і  в судовому порядку, адже  для учасників АТО судові позови безкоштовні.
Ян Федів, житель села Новосавицьке, депутат Суходільської сільської ради, записався на виступ щодо «самозахвату земель на території Суходільської сільської ради». У зв’язку з тим, що виступаючи, він необґрунтовано звинувачував та ображав Суходільського сільського голову, головуюча на сесії, відповідно до Регламенту районної ради, позбавила його слова.
Олександр Самарський та представники Олександрівської та Боківської територіальних громад (всього тринадцять чоловік), піднімали питання щодо проведення конкурсу на посаду директора КЗ «Олександрівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Долинської районної ради». В зв’язку з тим, що  пропонується дві кандидатури, представники трудового колективу закладу наполягали на врахуванні їхньої думки при призначенні директора. Піднімалося питання харчування дітей в Боківській загальноосвітній школі – надання адміністрацією школи переваги одному постачальнику продуктів, не дивлячись на те, що він встановлює ціни, дорожчі, ніж ціни в магазинах на відповідні товари. Представники батьківського комітету також висловили своє незадоволення якістю продукції, що постачається в школи.
При розгляді питань порядку денного найбільш дискутивним, як і на засіданнях постійних комісій, було питання «Про підвищення тарифних розрядів педагогічним працівникам освіти». Керівники та працівники методичного відділу освіти, молоді та спорту, міжрайонного навчально-виробничого комбінату, центру дитячої та юнацької творчості та  районного профспілкового комітету працівників освіти та науки в день проведення сесії перед приміщенням районної ради вийшли на мирну акцію протесту щодо встановлення їм підвищених тарифних розрядів з 1 січня 2017 року.
Суть даного питання полягає в тому, що Постановою Кабінету Міністрів України від 14.12.2016 р. № 974 Уряд затвердив підвищення посадових окладів педагогічних працівників навчальних закладів, які фінансуються за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, починаючи з 1 січня 2017 року.
А ось підвищення посадових окладів педагогічних працівників усіх інших закладів й установ освіти, до якої відносяться працівники вищезазначених організацій, які фінансуються за рахунок місцевих бюджетів, здійснюватиметься з  1 вересня 2017 року.
Органам місцевого самоврядування (в нашому випадку – районній раді) надана можливість приймати власне рішення про підвищення тарифних розрядів педагогічних працівників закладів й установ освіти, що фінансуються за рахунок місцевих бюджетів, до 1 вересня 2017 року.
Депутати Черніцький В.В., Ольховська І.Ф., Місяйло В.М., Бабенко Л.В., виступаючи на пленарному засіданні з цього питання, зокрема, сказали, що їх та інших депутатів  звинувачують в упередженості, необ’єктивності та некомпетентності.
Але розглядаючи дане питання на засіданнях постійних комісій, більшість  депутатів зауважили, що вони не проти прийняття даного рішення і просили надати детальну інформацію в розрізі по кожному зазначеному закладу щодо структури, штатної чисельності, фонду оплати праці,  кількості сумісників та інших питаннях. Керівник освітянської галузі району Гадірова О.В., інформуючи на засіданнях з даного питання, такої відповіді не надала,  мотивуючи тим, що це конфіденційна інформація. (Відповідно до чинного законодавства, інформація щодо заробітної плати, матеріальної допомоги, премій не є конфіденційною та не може бути обмеженою в доступі.) Задавалися питання і про те, чому на сьогоднішній день статути закладів освіти, що фінансуються з районного бюджету,  не приведені у відповідність до діючих нормативно-правових актів та не подані на затвердження районній раді, про що неодноразово піднімалося питання. Відповіді депутати не отримали.
Після тривалого обговорення на пленарному засіданні, депутатами прийнято рішення: повернути на доопрацювання районній державній адміністрації проект рішення «Про підвищення тарифних розрядів педагогічним працівникам освіти». Після доопрацювання суб’єктом подання зазначеного проекту рішення та надання відповідних матеріалів районній раді  депутати зберуться на позачергову сесію.
Активно обговорювали депутати окремі пропозиції щодо внесення змін до районного бюджету. Ірина Бондаренко, голова районної ради, озвучила рішення постійних комісій щодо залишення нерозподіленими кошти в сумі 253,9 тисяч гривень, що передбачалися на підвищення тарифних розрядів працівникам освіти з 01.09.2017 року та в сумі 398,5 тисяч гривень, що передбачалися на підвищення тарифних розрядів працівникам освіти з 01.01.2017 року. Дана пропозиція була підтримана.
Пропозиції щодо виділення 15 тисяч гривень замість запропонованих 30 тис. грн. районній  організації ветеранів України, а 15 тисяч гривень залишити нерозподіленими і виділення  5 тисяч гривень КП «Стадіон «Колос» Долинської районної ради» (для районного музею «Долинщина спортивна») за рахунок нерозподілених коштів   не були підтримані депутатами.
Пропозиція двох постійних комісій щодо залишення нерозподіленими коштів  в сумі 150 тисяч гривень для надання фінансової підтримки КП Редакція газети «Долинські новини» також не була підтримана  більшістю, хоча питання фінансово-господарської діяльності підприємства, неналежної якості матеріалу та помилок, що подається в газетних статтях,  неодноразово піднімалися як на сесіях, так і на постійних комісіях. Депутат Ольховська І.Ф. у своєму виступі озвучила досить високі суми заробітних плат  керівника та бухгалтера редакції газети, які були офіційно надані на її запит. Це в той  час, коли  з районного бюджету підприємству надається значна фінансова підтримка.
Вона також запропонувала голові районної ради звернутися до Управління Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області з метою проведення ревізії фінансово-господарської діяльності КП Редакція газети «Долинські новини».
Під час розгляду питання «Про затвердження технічної документації по нормативній грошовій оцінці земельної ділянки, наданої в оренду Самарському О.Л. загальною площею 15,7143 га» в залі були присутні орендар Олександр Самарський та жителі села Новомихайлівка. Олександр Самарський, виступаючи, сказав, що він 10 років орендує ставок за межами населеного пункту, з боку жителів громади претензій та зауважень не було, так як завжди дотримувався умов договору оренди. Проблеми почалися тоді, коли жителі села почали порушувати ці умови.
Група жителів села Новомихайлівка, присутніх на сесії, в свою чергу, звинуватила орендаря в недотриманні умов договору, у зв’язку з чим були проведені сходки жителів Новомихайлівки і прийнято рішення звернутися з проханням не подовжувати термін оренди ставка Самарському О.Л.
Лілія Бабенко, заступник голови районної ради, сказала, що вона як депутат районної ради була присутня на одній із сходок, тому що було звернення від жителів села. Просила Олександра Самарського знайти порозуміння з людьми. Але цього не сталося. Звернувшись в облдержадміністрацію, отримали відповідь – не подовжувати термін дії оренди земельної ділянки водного фонду у зв’язку з порушенням норм чинного законодавства, відсутністю заяв орендаря на зариблення даного об’єкта, наявністю скарг від громадян села Новомихайлівки та ненаданням повного пакету документів.
Олександр Сіліч, Олександрівський сільський голова, повідомив, що на прохання мешканців не подовжувати договір оренди Самарському О.Л., звернувся з цього приводу до обласної державної адміністрації.
Голова районної ради Ірина Бондаренко закликала усіх присутніх в жодному разі не політизувати питання, а знаходити порозуміння та підходити виважено та конструктивно до вирішення проблемних питань, враховуючи інтереси територіальної громади.
Усі питання порядку денного пленарного засідання були розглянуті, прийняті відповідні рішення. З них  п’ять  рішень були відхилені як такі, що не отримали підтримку більшості депутатів районної ради від загального складу ради, а одне рішення повернуте районній державній адміністрації на доопрацювання.

gedc0218

gedc0227

gedc0232

gedc0230

gedc0236

gedc0216