Він був Ангелом миру, з ясними очима та світлими помислами….

30.01.2018

2901201819-1У селі Варварівка Долинського району відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки Оверченку (Кужелівському) Дмитру Олександровичу, учаснику антитерористичної операції, який героїчно загинув в бою під містом Авдіївка Донецької області та посмертно нагороджений Орденом          «За мужність» ІІІ ступеня.

Дмитро Оверченко (Кужелівський) навчався у Варварівській загальноосвітній школі з 1999 по 2008 рік. З 2008 по 2009 – проходив строкову службу сапером у 308-му інженерно-технічному батальйоні у Кам’янці-Подільскому. Під час війни вступив на військову службу за контрактом і вирушив на фронт – сапером, старшим сапером 1-го механізованого батальйону 72-ї окремої механізованої бригади.  Загинув              29 січня 2017 року від осколкового поранення під час бою з російсько-терористичними угрупуваннями в промисловій зоні міста Авдіївка. 

29 січня 2018 року, в річницю загибелі Дмитра, з метою увічнення його пам’яті, відбулося урочисте відкриття  меморіальної дошки, яку встановлено на фасаді будівлі Варварівської філії Комунального закладу «Навчально-виховний комплекс «Долинська гімназія-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 Долинської районної ради». Почесне право відкриття меморіальної дошки було надано його землякам – учасникам антитерористичної операції Ігорю Іщенку та Віталію Безверхому. Освячення меморіальної дошки відбулося настоятелем релігійної громади Покровської парафії Олександрійської єпархії УПЦ села Бокове ієреєм Олександром. Молитвою, хвилиною мовчання та покладанням квітів присутні вшанували пам’ять Героя.

У заході взяли участь голова районної ради Ірина Бондаренко, перший заступник голови райдержадміністрації Інна Зеленокорінна, депутат районної ради Олександр Шевченко, Варваріський сільський голова Анатолій Склярчук, директор КЗ «НВК «Долинська гімназія – загальноосвітня школа І –ІІІ №3 Долинської районної ради» Інна Свічкарьова, заступник військового комісара Долинського райвійськкомату Юрій Пташинський, заступник голови Долинської районної організації Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів – інтернаціоналістів) Олександр Назаренко, депутати та виконавчий комітет Варварівської сільської ради, родичі та друзі загиблого,  педагогічний та учнівський  колективи навчального закладу, громадськість.  

Багато теплих слів було сказано про Дмитра Оверченка, багато залишилися невисловленими – їх заглушили біль та туга рідних, близьких та друзів. Адже ніхто і ніщо не зможе повернути їм найрідніше – дитину, брата, товариша.

Усі несказані слова красномовно викарбувані меморіальній дошці: «Він був Ангелом миру, з ясними очима та світлими помислами…. Який захистив свою землю та родину».

Слава Герою!Вічна пам’ять!

2901201819-1

2901201820