Депутати районної ради відвідали Долинське відділення Новгородківського професійно-технічного училища №36

02.08.2018

gedc47071 серпня 2018 року відбулася зустріч директора Новгородківського професійно-технічного училища №36 Олега Вєтрова з керівниками району – головою районної ради Іриною Бондаренко, першим заступником голови райдержадміністрації Інною Зеленокорінною, депутатами районної ради Валерієм Черніцьким, Миколою Пащенком, Валерієм Григоренком, Катериною Руденко, Тетяною Романченко, Галиною Цуркан, Ростиславом Парцеєм, Геннадієм Саловим. У заході взяли участь начальник відділу освіти, молоді та спорту Оксана Гадірова, завідуюча  Долинським відділенням Новгородківського ПТУ №36 Катерина Декалова.
Олег Вєтров та Катерина Декалова ознайомили депутатів зі станом ремонтних робіт, які на даний час проводяться у приміщенні закладу, зосередили увагу на проблемах, які необхідно вирішити та поділилися перспективами розвитку професійно-технічної освіти у районі. Депутати оглянули класні кімнати та лабораторії, які обладнують для практичного навчання майбутніх кухарів, швачок та слюсарів.
Олег Вєтров звернувся до депутатів, як до представників територіальних громад, щоб вони зі свого боку доводили інформацію до майбутніх абітурієнтів, адже наразі триває вступна кампанія, а на кожній території, яку представляє депутат районної ради, є діти, які ще не визначилися з вибором професії, або ті, які не мають можливості здобувати освіту в інших містах. Району не вистачає фахівців робітничих професій, а наш заклад має можливості надати якісну професійно-технічну освіту. Основні проблемні питання, які потребують вирішення – це забезпечення іногородніх учнів житлом та триразовим харчуванням.
Депутати районної ради цікавилися джерелами фінансування та практичними можливостями закладу. Валерій Черніцький задав питання, чи виділяються з державного бюджету кошти на харчування учнів та чи є напрацювання по обладнанню лабораторій. Галина Цуркан поцікавилася, за рахунок якого бюджету відбувається фінансування закладу та чи отримують учні стипендію.
Олег Вєтров повідомив, що кошти з державного бюджету не виділяються на харчування дітей. Щодо лабораторій – потужні є в Новгородці. В Долинській – є домовленості щодо використання лабораторій   ДП «Дирекція КГЗКОР» та міжшкільного навчального комбінату, лабораторія для кухарів облаштовується. Щодо коштів, виділених районним бюджетом в сумі 150 тис.грн., то на даний час вони не використані, їх освоєння планується до кінця поточного року. Фінансується заклад з державного, обласного бюджетів та за рахунок власних надходжень. Стипендію учні отримують протягом навчального періоду, зараз розмір стипендії складає близько 500 гривень.
Депутати оглянули також КЗ «Долинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Долинської районної ради», побували в класних кімнатах, де навчатимуться учні початкових класів, відвідали харчоблок та їдальню. Приміщення відремонтовані, стіни коридору та класні кімнати розфарбовані тематичними малюнками, різноманітними пейзажами, щоб дітям було цікаво та комфортно навчатися. Адже Нова українська школа – ключова реформа освіти – це школа, до якої приємно ходити учням. А ще – це  зміна освітнього середовища, зміна ставлення до дитини: повага, увага до неї і прагнення знайти оптимальний спосіб для її ефективного навчання.
На завершення  зустрічі керівники навчальних закладів подякували очільникам району та депутатам за підтримку, а керівники району та депутати пообіцяли і в сприяти подальшому розвитку професійної освіти в районі та забезпечити комфортні умови викладачам та учням.

gedc4680

gedc4684

gedc4691

gedc4704

gedc4685

gedc4697

gedc4698

gedc4702

gedc4705

gedc4707