Добровільне об’єднання громад: актуальні питання та пропозиції

11.04.2018

10042018910 квітня 2018 року голова районної ради Ірина Бондаренко, депутати районної ради Микола Пащенко і Олександр Шевченко взяли участь у нараді щодо реалізації норм Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», яку провела перший заступник голови районної державної адміністрації Інна Зеленокорінна, за участі директора Кіровоградського Центру розвитку місцевого самоврядування Олега Яременка, Варварівського сільського голови Анатолія Склярчука та Братолюбівського сільського голови Сергія Гломбіцького.
Децентралізація загалом і створення об’єднаних територіальних громад – – це ті процеси, які спонукають країну реформуватися, перші успіхи на цьому шляху мають бути підтримані владою і суспільством, щоб не тільки не втратити ціннісний потенціал, але й далі такими ж темпами просуватися до означеної мети – розвитку місцевого самоврядування в Україні загалом та кожної територіальної громади зокрема. І для цього необхідний постійний законодавчий супровід реформи, своєчасне прийняття нових законів та внесення змін до вже діючих нормативно-правових актів.
Учасники наради під час обговорення акцентували увагу на тому, що важливий буде кінцевий результат – об’єднані територіальні громади повинні отримати достатнє фінансування для забезпечення належного рівня життя населення та надання якісних послуг в усіх сферах життя. Зміни не повинні спричинити незручності, тому це питання має вирішуватися  виважено та з відповідними обґрунтуваннями. Сільські голови також акцентували увагу на кількості об’єднаних територіальних громад, які будуть утворені в районі та внесли свої пропозиції щодо їх об’єднання.

100420189