Долинський район готовий до впровадження нових стандартів медичної реформи

08.11.2018

0711201824З січня поточного року вступила в дію медична реформа, українці почали обирати собі сімейних лікарів, педіатрів і терапевтів та укладати з ними декларації, змінився механізм фінансування медичних закладів. У Долинському районі першою зміни на собі вже відчула первинна ланка – сімейні лікарі, педіатри й терапевти. Це ті медики, до яких ми звертаємося найчастіше. Для своєчасного впровадження Закону України «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості» на території Долинського району депутати районної ради в червні поточного року одноголосно підтримали рішення про перетворення комунального закладу «Долинський центр первинної медико-санітарної допомоги» у комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги Долинської районної ради». Після затвердження районною радою у вересні поточного року Статуту комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Долинської районної ради», медичний заклад став підприємством.
Є сподівання, що медичне підприємство, в середньому, отримуватиме вдвічі більше коштів за новою системою порівняно з колишньою системою фінансування (субвенцією), тому в подальшому більшість лікарів і медсестер первинки зможуть розраховувати на збільшення зарплати. Та більшою мірою все залежить від того, як налаштована робота всередині підприємства. Хотілося б відмітити, що районна державна адміністрація та районна рада вчасно справилися з викликами та виконали поставлені завдання зі створення умов для реформування первинної ланки медицини.
Крім того, районною владою спільно з лікарями первинної ланки медицини, сільськими радами проведена робота для формування спроможної мережі закладів первинної медицини відповідно до Методики формування такої мережі, яка передбачає функціонування на території району як амбулаторій загальної практики сімейної медицини, так і пунктів здоров’я (ФАПів).
Рішенням районної ради від 19 жовтня 2018 року з районного бюджету виділено 350,0 тис.грн. для забезпечення структурних підрозділів комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Долинської районної ради» необхідним оснащенням відповідно до Примірного табеля  матеріально-технічного оснащення закладів охорони здоров’я та фізичних осіб-підприємців, які надають первинну медичну допомогу, затвердженого наказом МОЗ України від 26.01.2018 року №148. За дані кошти буде придбано медичні меблі, велосипеди, холодильники, маніпуляційні столики, електрокардіограф, діагностичні системи та інше.
Для наближення якісного медичного обслуговування до населення протягом року проводилися заходи над укомплектуванням Долинської амбулаторії, Гурівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини, Боківської, Молодіжненської та Братолюбівської амбулаторій необхідним обладнанням згідно примірного табелю оснащення. Як результат, у всіх амбулаторіях основний список матеріально-технічного (медичного) оснащення наявний практично в повному обсязі.
7 листопада 2018 року голова районної ради Ірина Бондаренко, голова районної державної адміністрації Сергій Омельченко, депутати районної ради Сергій Коновальчук та Сергій Ламанов відвідали Гурівську амбулаторію. Завдячуючи  активній підтримці депутатського корпусу та виконкому сільської ради, за кошти сільського бюджету  відремонтовано Гурівську амбулаторію: у закладі проведено заміну опалювальної системи та придбано котел для твердого палива на загальну суму 180 тис. грн., для потреб амбулаторії також придбано автомобіль вартістю 40 тис.грн. та офісні меблі на суму 30 тис. грн., проведено ремонтні роботи.
Молодіжненською селищною радою, за підтримки депутатського корпусу та членів виконкому, виділено кошти в сумі 17,0 тис.грн. на придбання комп’ютерної техніки для Молодіжненської амбулаторії.
За рахунок коштів субвенції, наданої Боківською сільською радою, у Боківській амбулаторії проведено заміну опалювальної системи, придбано котел для твердого палива та встановлено теплозберігаючі вікна на загальну суму 122,0 тис.грн. також за рахунок коштів субвенцій, наданих Боківською сільською радою у сумі 12,7 тис.грн. та Варварівською сільською радою у сумі 10,0 тис. грн.., планується встановлення охоронної сигналізації Боківської амбулаторії.
Уже 16,5 тис. жителів району (майже 60% від загальної кількості населення) обрали собі сімейного лікаря, педіатра чи терапевта і підписали з ним декларацію. Це гарний результат. Думаю, до кінця наступного року не повинно залишитися людей, які не обрали свого лікаря. Щодо оплати Нацслужбою здоров’я послуг (кошти, які держава платить лікарні за одного пацієнта в рік), то базовий тариф за підписаною декларацією становить 370 грн. (за обслуговування людей, віком від 18 до 39 років), проте в залежності від віку пацієнта застосовується коефіцієнт і держава платить підприємству за надання медичних послуг дітям до 5 років – 1480 грн., від 6 до 17 років – 817 грн., від 40 до 65 років – 444 грн., а за обслуговування людей, вік яких перевищує 65 років – 740 грн. Проте за пацієнта, який ще не обрав свого лікаря, оплата становить всього 240 грн.
В рамках підготовки до реформи первинної ланки медицини за рахунок коштів районного та сільських бюджетів для лікарів  комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Долинської районної ради» на загальну суму 300 тис. грн. придбані комп’ютерна техніка, багатофункціональні принтери, джерело безперебійного живлення та багатофункціональна медична інформаційна система «MEDSTAR», яка містить електронну медичну картку, модуль запису пацієнтів, електронний рецепт та довідник ліків, протоколи лікування, затверджені друковані форми та інше.
Якісне впровадження медичної реформи передбачає комплекс заходів, а це, в свою чергу, скоординована робота законодавчої, виконавчої влади, і найголовніше – активна участь громадянського суспільства.

0711201821

0711201824

0711201822