Долинщина вшанувала пам`ять жертв Голокосту

27.01.2016

GEDC110327 січня 2016 року в Україні, як і в усьому світі, поминають жертв Голокосту – євреїв, масово знищених гітлерівськими нацистами  .

Цього дня  голова районної ради Ірина Бондаренко, перший заступник голови райдержадміністрації Сергій Омельченко,заступник голови райдержадміністрації Олександр Ворона, заступники міського голови Юрій Леуш та Сергій Цуканов, представники громадськості  поклали квіти до пам’ятного знаку жертвам Голокосту та хвилиною мовчання вшанували пам’ять знищених фашизмом долинських євреїв.

У рік 75-річчя початку масових розстрілів на Україні громадськість Долинщини вшанувала пам’ять жертв Голокосту, цим підтвердивши віру в гідність і рівноправність всіх людей.

У рамках Всеукраїнської акції пам’яті жертв Голокосту «Шість мільйонів сердець» (саме стільки євреїв було знищено фашистами, чверть з них родом з України)  районними бібліотеками проведені уроки скорботи, інформаційні години, перегляди відеофільмів, тематичні бібліотечні виставки .

З метою виховання толерантності та запобігання дискримінації в українському суспільстві музеєм історії Долинського району для відвідувачів впродовж січня проводилися екскурсії біля експозиції «Долинський район у роки Другої світової війни. 1939 – 1945 роки», створено окремий розділ «Голокост від кулі». Ця виставка базується на зібраних місцевих матеріалах, свідченнях очевидців розстрілу.

GEDC1101

GEDC1103