Долинщина відзначила День Європи

12.05.2017

1105177 Починаючи з 2003 року, відповідно до Указу Президента України № 339/2003 від 19 квітня 2003 року, в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи.
Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана.
9 травня 1950 року в Парижі міністр закордонних справ Франції Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об’єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості (основи нарощування військової техніки) та віддати їх в управління нової наднаціональної структури. Це стало «наріжним каменем Європейської федерації». Завдяки об’єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі.
Три з половиною десятиліття тому на Міланському саміті 1985 лідери ЄС вирішили увічнити день проголошення Декларації Шумана та постановили щорічно відзначати «День Європи».
11 травня 2017 року, напередодні Дня Європи та з нагоди ухвалення рішення Ради Міністрів ЄС щодо скасування візових вимог для громадян України, у Долинській біля приміщення районної ради на флагштоку, під звучання Державного Гімну України та Гімну Європи «Ода до радості», було піднято Державний Прапор України та Прапор Європейського Союзу.
В урочистостях взяли участь заступник голови районної ради Лілія Бабенко, голова районної державної адміністрації Сергій Омельченко, керівники органів  місцевого самоврядування, представники  трудових колективів, громадських організацій,  підприємств, організацій та установ району, депутати районної ради,  учнівська молодь, члени районного парламенту дітей.
Учні КЗ «Долинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 4 Долинської районної ради», виступаючи перед присутніми, ще раз підтвердили, що підростаюче покоління  зробило свій вибір на європейську інтеграцію.
Сьогодні весь світ дивиться на нашу країну, сподіваючись, що високі стандарти духу реалізуються в конкретні справи, які піднімуть вагу та значення її у світі.

110520174

110520175

1105177