Дорога додому довжиною в 78 років

14.02.2020

1513 лютого 2020 року у селі Варварівка Дoлинськoгo райoну перепоховали oстанки сoлдата Другoї світoвoї війни Михайла Микитовича Кoвтуна, 1921 рoку народження, який у червні 1941 року пішов на фронт, служив водієм 549 окремого батальйону зв’язку 22 механізованого корпусу і пропав безвісти 17 липня 1941 року.
Завдячуючи волонтерам історико – патріотичного  об’єднання «Пошук», у жовтні 2019 року в Житомирській області було знайдено братську могилу, де,  серед дев’яти останків солдат, під третім номером, покоїлися останки саме Михайла Ковтуна – підтвердженням тому була знайдена капсула з запискою, з зазначенням його особистих даних. Серед знайденого – Значок «ГТО», як свідчення про його добру фізичну підготовку, адже судячи з решток, він був високого зросту.
Попрощатися з Михайлом Ковтуном приїхали шестеро його родичів. Тамара Ковтун, племінниця, донька його рідного брата, яка нині живе в Кропивницькому, розповіла присутнім, що його дуже чекали рідні, особливо бабуся, яка все життя плакала, чекала і надіялася, хоча знала, що він пропав безвісти і, скоріш за все, його немає серед живих. Але до останнього вірила, що здійсниться якесь диво, відкриються двері, і зайде її синок – Михайлик.
Відповідно до рішення виконкому Варварівської сільської ради,  перепоховали останки Михайла Ковтуна на рідній землі біля Братської могили, неподалік кладовища, де похований його батько та недалеко від будинку, де він жив.
На церемонії перепоховання були присутні керівники району та сільські голови, представники районної організації Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), районної спілки воїнів-учасників антитерористичної операції Долинського району «Захисник», депутати місцевих рад,   волонтери історико – патріотичного  об’єднання «Пошук»,  жителі села, представники засобів масової інформації.
Хвилиною мовчання, покладанням квітів та військовим салютом присутні вшанували пам’ять солдата Другої світової війни Михайла Ковтуна.

16

15

14