Кіровоградщина отримає майже 25 мільйонів гривень на реалізацію програми«Доступні ліки»

13.06.2018

За повідомленням головного лікаря комунального закладу «Долинський районний центр первинної медико-санітарної допомоги», депутата районної ради Тетяни Романченко, згідно з інформацією департаменту охорони здоров’я Кіровоградської обласної державної адміністрації, за урядовою програмою «Доступні ліки» квота Кіровоградської області цього року склала 24 млн. 887,7 тис. грн. (для порівняння, у 2017 році було 17 млн. 477,7 тис. грн., відсоток виконання – 99,6).
В області укладено 67 відповідних договорів з 34 суб’єктами підприємницької діяльності. У програмі працює 125 аптек, а із урахуванням аптечних пунктів і кіосків – 326 точок продажу ліків. За січень-травень 2018 року використано 10 млн. 233 тис. грн., що складає 98,7% від затвердженого ліміту.
Більшість районів, у тому числі Долинський, використовують кошти в обсязі 98-100%.
У відповідності до чинного законодавства України, з метою підвищення рівня медичного обслуговування населення, якості обстежень, діагностики та лікування різних захворювань мешканців Долинського району, впровадження нових підходів щодо організації закладів охорони здоров’я та їх фінансового забезпечення, на чергову сесію районної ради, яка відбудеться  22 червня 2018 року, виноситься на розгляд проект рішення «Про реорганізацію Комунального закладу «Долинський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» шляхом перетворення у Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги Долинської районної ради».           На даний час триває укладення електронних декларацій з пацієнтами на обслуговування лікарями-педіатрами та сімейними лікарями КЗ «Долинський районний центр первинної медико-санітарної допомоги».