На засіданні робочої групи прийняті рішення щодо внесення змін до Перспективного плану формування територій громад та моделі територіального устрою Кіровоградської області

16.08.2019

16 серпня 2019 року о 10 годині в сесійній залі районної ради відбулося засідання робочої групи з підготовки матеріалів до перспективного плану формування територій, яке провели голова районної ради Ірина Бондаренко
та голова райдержадміністрації Сергій Омельченко. У роботі засідання взяли участь новообраний народний депутат України Олег Воронько, депутати районної ради Олександр Шевченко, Геннадій Салов, Володимир Шведюк, селищний та сільські голови, керівники територіальних органів міністерств та відомств України, структурних підрозділів райдержадміністрації та районної ради, засоби масової інформації.
Члени робочої групи розглянули питання внесення змін до Перспективного плану формування територій громад Кіровоградської області та обговорили пропозиції щодо моделі адміністративно-територіального устрою Кіровоградської області.
Голова районної ради Ірина Бондаренко звернулася до присутніх та закликала виважено та з розумінням віднестися до прийняття сьогоднішніх рішень, які повинні враховувати усі аспекти та подальші перспективи соціально-економічного розвитку району.
З інформацією по зазначених питаннях перед присутніми виступила Тетяна Алексеєва, начальник відділу економічного розвитку та інфраструктури райдержадміністрації. Зокрема, вона зазначила, що у Перспективному  плані формування територій громад Кіровоградської області по Долинському району на сьогодні затверджено дві громади з центрами у м. Долинська  і         с. Бокове.
По даному питанню виступили  депутат районної ради Олександр Шевченко, сільські голови Сергій Гломбіцький, Василь Мушик, Анатолій Склярчук, Віктор Зазвірський, Ірина Кучук та Олена Василенко. Вони аргументовано та ґрунтовно донесли своє бачення та перспективи розвитку громад.

Члени робочої групи більшістю голосів підтримали внесення змін до перспективного плану, а саме – три об’єднані територіальні  громади з центрами у м. Долинська,  с. Братолюбівка та с. Гурівка.
По другому питанню обговорили проектні моделі адміністративно-територіального устрою Кіровоградської області, запропоновані Міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ в кількості 3-х районів, а також моделі, розроблені фахівцями облдержадміністрації та обласної ради, які передбачають 3, 4, 5 та 6 районів.
За результатами обговорення членами робочої групи прийнято рішення підтримати кілька моделей, розмістивши їх по пріоритетності.
Після обговорення народний депутат України Олег Воронько подякував присутнім за небайдужість та активність при обговоренні та прийнятті важливих рішень та запевнив зі свого боку про всебічну підтримку нашого району.