На спільному засіданні постійних комісій розглянули проект районного бюджету на 2018 рік

19.12.2017

18 грудня 2017 року відбулося спільне засідання постійних комісій районної ради, на якому був розглянутий проект районного бюджету на 2018 рік. Відкрила і провела засідання голова районної ради Ірина Бондаренко. Інформувала депутатів з даного питання начальник фінансового управління районної державної адміністрації Оксана Стинга, яка повідомила, що проект районного бюджету на 2018 рік складено із застосуванням програмно-цільового методу у бюджетному процесі та ознайомила з основними показниками районного бюджету по доходах та видатках, доходи районного бюджету на 2018 рік визначено  у сумі 326,148 млн.грн.
При формуванні видаткової частини районного бюджету, спрямованої на утримання бюджетної сфери у 2018 році, враховані обсяги міжбюджетних трансфертів (освітньої та медичної субвенцій), визначені у Законі про Державний бюджет України на попередній бюджетний період та власні доходи районного бюджету.
Під час обговорення проекту районного бюджету депутат районної ради Валерій Черніцький задав питання щодо  суми коштів, яка виділяється з районного бюджету на утримання дошкільних навчальних закладів. Він зазначив, що це питання виникло тому, що в звіті міського голови, який був надрукований у газеті «Провінція», проінформовано, що: за минулий рік видатки міського бюджету склали 21 млн. 774,3 тис.грн., з них на утримання дошкільних навчальних закладів – 11 млн.417,0 тис. грн.. (52,4% від загальної суми видатків міського бюджету). У газеті «Долинські новини» за грудень  2017 року  міський голова сказала, що «основна частина видатків міського бюджету  46% йде на утримання дошкільних навчальних закладів». Валерій Черніцький запитав: «Яка  інформація відповідає дійсності?»
Оксана Стинга надала роз’яснення, що на сьогодні річні касові видатки на утримання дитячих садочків, що працюють в місті, становлять близько 14 млн.грн. При цьому дотація  районного  бюджету  в цій сумі складає 11 млн. 217 тис. грн., а міська рада міська рада додатково надала до цієї суми 2,7 млн.грн.
Також Валерій Черніцький підняв питання, скільки надається коштів у процентному відношенні районним і  міським бюджетами на придбання інсуліну, туберкуліну хворим та на  харчування дітей в міських школах.
Начальник фінансового управління повідомила, що на придбання інсуліну для мешканців міста, які потребують відповідного лікування, з районного бюджету виділено близько мільйона гривень, а міською радою – 300 тис. грн. На харчування  дітей у школах з районного бюджету виділено майже 1,7 млн.грн., а  з міського – 320  тис.грн.
Депутат Інна Ольховська порушила  питання щодо фінансування програми по придбанню інсулінів, адже суми, яка виділяється, недостатньо – потрібно 1,6 млн.грн., а виділяється 553 тис. грн., адже це державна програма. А фінансування йде з районного бюджету – 64%, а з державного – 36%. На що голова районної державної адміністрації Сергій Омельченко проінформував депутатів, що райдержадміністрацією вживаються усі заходи, готуються звернення, направляються розрахунки, для забезпечення фінансування програми з державного бюджету.
Після обговорення постійні комісії прийняли рішення про винесення питання «Про районний бюджет на 2018 рік» на розгляд 21 сесії районної ради сьомго скликання.
Наприкінці засідання комісій депутат районної ради Володимир Шведюк проінформував депутатів, що до нього надійшло звернення за підписом депутата районної ради Юрія Леуша, у якому значиться про катастрофічний стан дороги «Долинська-Молодіжне»  і що він, як депутат, обраний від цієї території, не сприяє вирішенню цього питання.
Володимир Шведюк зауважив, що все сказане у зверненні, не відповідає дійсності, люди, що підписалися, до нього особисто не зверталися.
Поряд з цим, як зазначив Володимир Шведюк: «Відрізок дороги, вказаної у зверненні, важливий, і дійсно потребує ремонту. Це питання  розглядалося і на сесії Новогригорівської Першої сільської ради, і я звертався до голови РДА по питаннях заміни вікон у школі, і щодо відновлення роботи торгівельної точки. Стосовно дороги – я впевнений, що це питання теж позитивно вирішиться, дана ділянка буде відремонтована, але це вже буде результат роботи не Леуша Ю.А.».
Коли я для себе приймав рішення іти на вибори, то  давав обіцянку працювати для громади і на поліпшення соціально-економічного розвитку Долинського району. Я знаю проблеми, які є на території, і маю сили і змогу їх надалі вирішувати, без стороннього  втручання».
По закінченні  спільного засідання постійних комісій розпочалося пленарне засідання  районної ради  сьомого скликання.