Освіта: час великих змін

31.08.2016

GEDC2649Педагоги нашого району – це скарбниця особистостей. Учитель – це не професія, це покликання, яке надихає, дає сили та ідеї. Це особливе відчуття значимості, присутнє у кожного, хто пов’язаний з дітьми.
30 серпня 2016 року голова районної ради Ірина Бондаренко взяла участь у проведенні районної серпневої управлінської студії «Основні аспекти реалізації державної політики в галузі освіти Долинщини, яка відбулася  на базі Долинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4. Про підсумки розвитку загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти у 2015-2016 навчальному році та завдання на 2016-2017 навчальний рік», учасниками якої були працівники відділу освіти райдержадміністрації, методичного кабінету, керівники навчальних закладів району, заступники директорів з навчально-виховної роботи, методичний актив.

В роботі студії також взяли участь  голова районної державної адміністрації Сергій Омельченко , заступник голови райдержадміністрації Олександр Ворона, начальник відділу освіти райдержадміністрації Оксана Гадірова.

Очільники району  звернулися до присутніх з вітальними словами та побажали у новому навчальному році натхнення , витримки, мудрості, здоров’я, віри у завтрашній день, миру, злагоди і благополуччя.

Розпочалась робота студії оглядом педагогічної он-лайн виставки «Час великих змін. Нові державні стандарти – нова школа», яку провела завідувач методичного кабінету відділу освіти райдержадміністрації Данилюк В.І. , яка ознайомила присутніх з тематичним блогом «Серпнева конференція – 2016» та напрацюваннями закладів освіти, кращих педагогів.

Щороку на нашому освітянському обрії з’являються нові імена, сьогодні їх 7, молодих спеціалістів, які розпочинають трудову діяльність у загальноосвітніх навчальних закладах Долинщини. З початком трудової діяльності їх привітали вихованці ДНЗ№ 3 «Колобок» м. Долинської, учасник зльоту молодих спеціалістів 2013 року Москалець А.В. та заслужений учитель України Молчанов О.О., вчитель фізики Долинської ЗШ І-ІІІ ступенів № 1.

В обговоренні доповіді виступили: Інна Свічкарьова, директор НВК «Долинська гімназія – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3» з роздумами директора: нові діти нового часу, чи готові педагоги?

Вікторія Шаповалова, вчитель англійської мови Долинської ЗШ № 4 познайомила учасників з питаннями модернізації методичної роботи з учителями іноземної мови в контексті суспільних трансформацій.

Методист методичного кабінету Світлана Мелецька розповіла про роботу методичної служби щодо організації навчання педагогічних працівників щодо проведення уроків в цифрову добу.

Компетентнісний підхід – переорієнтація на результат. Підготовці до викладання історії України у 8-му класі за новою програмою присвятив свій виступ Сергій Ламанов, вчитель історії Гурівської ЗШ І-ІІІ ступенів. Він зазначив, що вчителі історії повинні зосередити свою увагу на забезпеченні виховання особистості, яка усвідомлює свою належність до українського народу, сучасної європейської цивілізації, сприяє формуванню навичок самостійного наукового пізнання.

З сучасними педагогічними інноваційними технологіями в дошкільній освіті, здобутками та перспективами її розвитку ознайомила присутніх Ольга Горова , вихователь-методист ДНЗ №4 «Казка», голова районного методичного об`єднання вихователів старших груп.

Ігор Громов, вчитель фізичної культури Кіровської ЗШ І-ІІІ ступенів поділився досвідом роботи з питань національно-патріотичного виховання на уроках предметів «Фізична культура та «Захист Вітчизни» та розповів про змістовну роботу волонтерських загонів, співпрацю з козацькою Карабилівською сотнею.

GEDC2644

GEDC2652

GEDC2659

DSC_0012