Перспектива відкриття філії профтехучилища №36 в Долинській

23.03.2017

p507000322 березня 2017 року відбулася робоча нарада щодо перспективи відкриття філії Новгородківського профтехучилища № 36 в місті Долинська. Сергій Омельченко, голова районної державної адміністрації, Ірина Бондаренко, голова районної ради, Інна Зеленокорінна, перший заступник голови райдержадміністрації, Олег Вєтров, директор Новгородківського профтехучилища №36, Оксана Гадірова, начальник  відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, Галина Цуркан, в.о. начальника управління Держпродспоживслужби в Долинському районі обговорили умови та можливості відкриття зазначеної філії.
Сергій  Омельченко, голова районної державної адміністрації, відкриваючи нараду, зокрема сказав, що дане питання  виникло не випадково, адже в Долинському районі відсутня  мережа професійно-технічного навчання. Після попередніх обговорень з усіма сторонами, ми зупинилися на приміщенні КЗ «Долинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Долинської районної ради», використавши під філію третій поверх даного закладу. Це попередньо узгоджено з дирекцією школи, педагогічним колективом і керівництвом ПТУ.
Інна Зеленокорінна, перший заступник голови райдержадміністрації, яка сказала, що  для нашого району є вкрай необхідним відкриття філії Новгородківського професійно-технічного навчального закладу №36. Відділом освіти, молоді та спорту райдержадміністрації було проведено з керівниками загальноосвітніх навчальних закладів,  з батьками учнів роз’яснювальну роботу щодо можливості відкриття такої філії, в школах було проведено опитування серед учнівської молоді щодо можливості і бажання їх вступити і навчатися цьому закладі. За даним опитування, виявили бажання навчатися 82 учні, це попередньо, на сьогоднішній день, за спеціальностями: слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування, тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, водій автотранспортних засобів, робітник фермерського господарства, кухар, кондитер, перукар та електрик.
Олег Вєтров, директор Новгородківського професійно-технічного училища №36,  подякував керівництву району за плідну роботу в цьому напрямку, повідомив присутнім, що на території району, як відділення, вони вже працюють більше тридцяти років, мали одну групу – 30 чоловік, які отримували професію тракториста-машиніста та водія категорії «С». Зараз планується  створення філії,  як окремої структури,  що дає  можливість охопити більшу кількість учнів – понад 150 чоловік. Така потужна філія планує охопити три райони – Долинський, Петрівський та Устинівський, необхідно відпрацювати можливості проїзду та проживання учнів у гуртожитку. Є великий об’єм робіт щодо технічного забезпечення, наповнюваності груп та ін.., є велика відповідальність, але працюючи спільно, усе можна вирішити.
Що стосується фінансування, то ми фінансуємося з різних джерел – за рахунок коштів, що передбачені Міністерсвом освіти і науки України, обласного бюджету і власних коштів. Додаткових навантажень на районний бюджет не передбачається. Ми готові підготувати економічні розрахунки.
Ірина Бондаренко голова районної ради, продовжуючи тему, сказала, що питання дуже актуальне для освітньої галузі Долинського району. Якщо проаналізувати учнівський загал загальноосвітніх закладів, у нас ряд шкіл втрачають третій ступінь, тому що діти не йдуть навчатися в 10-11 клас, їдуть в інші міста, райони, вступати в профтехучилища, отримувати професійну освіту, яка надає можливість оволодіти робітничою професією, отримувати заробітну плату та  стати самостійними. Коли професійний навчальний заклад буде розміщуватися  в Долинській, то зникає необхідність покидати район. Це надає переваги як сімейним бюджетам не витрачати кошти на поїздки і проживання дітей, так і нашим сільськогосподарським, торговельним, приватним підприємствам та господарствам мати кваліфікованих робітників, адже на робітничі професії завжди є попит на ринку праці.  А завдяки широкому вибору пропозицій кожен має змогу обрати спеціальність, яка повністю відповідає його здібностям та інтересам і в подальшому влаштуватися на цікаву та необхідну роботу.  У нас зараз є все – потреба, бажання, приміщення, потужності. Необхідно тільки провести планомірну та  поетапну роботу для реалізації цих задумів.

p5070003