Позачергова сесія районної ради: важливе рішення прийнято

25.07.2018

23 липня 2018 року депутати районної ради зібрались на спільне засідання постійних комісій та позачергову сесію з метою розгляду питання прийняття у спільну власність КДНЗ № 2 «Івушка», яке ініціював голова районної державної адміністрації С.Омельченко.
Робота була плідною та напруженою.  Депутати зосередили увагу на рішеннях виконкому та сесії Долинської міської ради, в яких міською владою ініційовано передачу садочка у спільну власність територіальної громади міста, селища та сіл району.
У своїх виступах депутати районної ради основний акцент робили на обов’язковому збереженні закладу для охоплення дітей дошкільною освітою у  найвіддаленійшому мікрорайоні міста.
Зокрема, депутат О. Пустовіт доніс до учасників пленарного засідання прохання жителів «Плідорозплідника»  та «Маяка» – зберегти садочок. Відсутність зупинки для громадського транспорту та велика протяжність вулиць  позбавляють дітей можливості відвідувати інші садочки міста.
– Я проживаю на цій території, – сказав Олександр Пустовіт, – спілкуюся з батьками, у більшості дітей немає можливості добиратися в центр міста, в інші садочки – батьки працюють в різних місцях. Можливо, це не настільки обґрунтовано економічно, але там прекрасне відремонтоване приміщення, гарне місце і діти ходять туди із задоволенням. Може, там не такі умови як у інших садочках міста, але не треба ділити дітей.
Депутат районної ради Т. Романченко, в підтвердження думки колеги, як лікар – педіатр, який понад 28 років працює на даній дільниці, зауважила, що «Івушку» відвідують діти в переважній більшості із багатодітних та малозабезпечених родин, у яких немає можливості підвозити дітей.
Депутати були вражені тим фактом, що для міської влади головним вирішальним аргументом, подальшої долі садочка є його нерентабельність і економічна неефективність. При цьому не враховано матеріальний стан більшості родин.
В своєму виступі заступник міського голови, депутат районної ради Ю.Леуш, проінформував, що моніторинг відвідуваності проводився протягом 2016-2017 років по усіх дошкільних навчальних закладах, у тому числі і по «Івушці». За розрахунками міської ради вартість утримання вихованців «Івушки» найвища в місті. Щодо підвезення – батькам, дійсно, пропонувалося підвезення дітей окремим автобусом, вони відмовилися. Ми  за те, щоб були рівні умови в усіх садочках. Але, якщо відвідування збережеться таке, яке є на даний час, то нічого не зміниться. Якщо садочок розрахований на 50 дітей, а буде відвідувати 40 – тоді він буде економічно ефективний.
Депутат В. Майборода зауважив, що питання подальшого функціонування закладу піднімалося, бо садочок відвідує 11 дітей, по списку – 28, а розрахункова чисельність – 50. Пропонувала міська рада окремий автобус для підвезення дітей, працевлаштування штатних працівників, але вони відмовилися.
Депутат Л. Бабенко наголосила, що дошкільний заклад це не прибуткове підприємство, ми не повинні оцінювати його економічну ефективність, коли мова йде про забезпечення дітей віддалених територій дошкільною освітою. Якщо ми закриємо єдиний соціальний заклад, то молоді родини вимушені будуть змінити місце проживання заради власних дітей. Економити потрібно, але не на дітях.
Обговорюючи дане питання депутат Р. Парцей сказав: якщо рахувати дітей так, як  рахує міська влада, то ми повинні визнати нерентабельними практично всі сільські садочки і їх закрити. І разом з тим зауважив, що не міська рада фінансує садочки, а районний бюджет. Міський, селищний та сільські бюджети лише співфінансують. Звернувся до депутатів районної ради та ЗМІ з проханням висвітлювати саме так дане питання. А в подальшому прийняти у спільну власність інші садочки, бо міська рада їх розглядає лише як плацдарм для політичного піару.
Продовжуючи думку колег, депутат В.Черніцький зазначив, що у Новогригорівці Другій, незважаючи на невелику кількість дітей, сільська рада покращує умови перебування їх у садочку: проводить ремонти, купує меблі та іграшки. Переконаний,  що це відбувається на всіх сільських територіях.  Та запропонував районній владі вийти з пропозицією до міської ради про передачу інших трьох міських садочків у спільну власність територіальних громад.
З приводу даної пропозиції голова районної державної адміністрації    С. Омельченко повідомив депутатів про те, що ним підписано та подано до районної ради пакет документів щодо ініціювання перед міською радою питання передачі всіх дитячих садочків міста у спільну власність територіальної громади міста, селища та сіл району.
Депутат В. Місяйло у своєму виступі для прикладу привів Боківську територіальну громаду. де працює  два садочки – в с.Бокове та Ганнівці. Це також значне навантаження на сільський бюджет, але влада дослухалася до батьків дошкільнят с.Ганнівки і відкрила садочок, наближений до місця проживання сімей з дітьми.
На думку депутата Л. Михайлова, міська влада повинна відноситися до дітей – вихованців «Івушки», як до своїх власних дітей та внуків. Бо це маленькі діти, підвозити їх неможливо, треба зберегти садочок.
Депутати одностайно надали згоду на питання прийняття у спільну власність КДНЗ №2 «Івушка», але були стурбовані позицією міської ради щодо приміщення та майна. Не може повноцінно функціонувати садочок без вирішення даних питань. Тому Галина Цуркан, Віктор Місяйло, Валерій Черніцький та Леонід Михайлов вийшли з пропозицією рекомендувати Долинській міській раді передати безоплатно у спільну власність територіальних громад міста, селища та сіл району приміщення та майно, необхідне для подальшої роботи садочка.
Активне та емоційне обговорення подальшої долі «Івушки» тривало понад годину та завершилося прийняттям важливого рішення. Присутня на пленарному засіданні  завідуюча ДНЗ Наталія Реут від себе, педагогічного та батьківського колективів щиро подякувала депутатському корпусу та районній владі за підтримку дошкільного навчального закладу.