Підвищення тарифних розрядів працівникам освіти

22.03.2017

dsc_000821 березня 2017 року  в приміщенні центру дитячої та юнацької творчості відбулися загальні збори трудових колективів Центру дитячої та юнацької творчості, міжшкільного виробничого комбінату  та методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації по питанню підвищення тарифних розрядів педагогічним працівникам освіти.
На збори були запрошені голова районної ради Ірина Бондаренко, голова районної державної адміністрації Сергій Омельченко, перший заступник голови районної державної адміністрації Інна Зеленокорінна, заступник голови районної державної адміністрації Олександр Ворона, представники засобів масової інформації.
Голова районної державної адміністрації Сергій Омельченко, звертаючись до присутніх, сказав, що районною державною адміністрацією ініційовано розгляд даного питання на черговій сесії районної ради, подано проект рішення  «Про підвищення тарифних розрядів педагогічним працівникам освіти».  У проекті рішення про внесення змін до районного бюджету на 2017 рік  на збільшення зарплати працівникам методкабінету, МНВК, ЦДЮТ, у разі прийняття рішення про збільшення розрядів з 1 січня 2017 року, передбачені кошти в сумі 398,5 тис. грн. До районної державної адміністрації були направлені рішення постійних комісій районної ради, не всі з них підтримали дане питання, були пропозиції залишити кошти нерозподіленими, або ж зробити підвищення з 1 вересня 2017 року. Але позиція районної державної адміністрації  залишається незмінною, тарифні розряди необхідно підвищувати.
Голова районної ради Ірина Бондаренко, звертаючись до присутніх, зауважила,  що питання підняття тарифних розрядів педагогічним працівникам було одним з найбільш дискутивних на засіданнях постійних комісій, рішення були різні. Моя позиція однозначна –   я підтримую  підвищення тарифних розрядів педагогічним працівникам, адже це є мотивацією діяльності та покращенню матеріального забезпечення.
Як голова ради, відповідно до чинного законодавства, я не втручаюся в роботу постійних комісій, не впливаю на думку депутатів і прийняття  рішень. Кожен депутат має право на власне рішення.
Чому це питання отримало такий резонанс? Можливо, є потреба в повному обсязі надати ту інформацію, яка цікавила депутатів, зокрема щодо чисельності працівників,  розподілу педагогічного навантаження  та інше. Депутатський корпус Долинської районної ради сьомого скликання представлений фахівцями, які мають великий досвід роботи  в галузях освіти, медицини, сільського господарства, промисловості та значний рівень довіри відповідних територіальних громад, бо неодноразово обиралися депутатами районної ради попередніх скликань і завжди приймали виважені рішення з урахуванням потреб виборців, які їх обирали. І я глибоко переконана, що і цього разу вони приймуть аргументоване рішення.
Користуючись нагодою, зважаючи на те, що у залі присутні засоби масової інформації, я б хотіла звернутися до керівників фракцій, кожного депутата районної ради, ні в якому разі не політизували дану ситуацію. Це питання виключно соціального захисту педагогічних працівників та покращення їх матеріального забезпечення. З власного досвіду роботи в сфері позашкільної освіти знаю, наскільки великий обсяг роботи виконується, часто за власні кошти купуються матеріали для оформлення виробів і тільки завдяки ентузіазму і професіоналізму керівників гуртків діти навчаються декоративно-прикладному мистецтву.
Остаточне рішення з цього питання буде прийняте на пленарному засіданні 29 березня 2017 року шляхом поіменного голосування.
До присутніх також звернулася голова районного комітету профспілки працівників освіти і науки Валентина Попко,  яка зазначила, що  більшість районів підняли заробітні плати працівникам  освітніх закладів з 1 січня 2017 року. Кількість працівників, яким необхідно зараз зробити перерахунок, невелика – близько 50 осіб. Так як попередня робота в постійних комісіях не знайшла одностайної підтримки, ініціативна група має вдатися до мирної акції протесту в день проведення сесії.
Перед учасниками зборів також виступили Вікторія Данилюк, завідувач методкабінету відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, Ірина Марущак, директор Центру дитячої та юнацької творчості, Олександр Скороход, директор міжшкільного навчально-виробничого комбінату, Оксана Гадірова, начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, які ознайомили з роботою своїх закладів та наголосили на необхідності  підвищення тарифних розрядів педагогічним працівникам освіти.
За результатами проведених зборів прийняті відповідні рішення.

dsc_0007

dsc_0008