Старт медичної реформи – перший крок до доступного і якісного медичного обслуговування

09.11.2017

8 листопада 2017 року голова районної ради Ірина Бондаренко взяла участь у  виїзній нараді, яка відбулася під головуванням голови районної державної адміністрації Сергія Омельченка у селі Братолюбівка .
Керівництво району та учасники наради – головний  лікар комунального закладу «Долинський районний центр первинної медико – санітарної допомоги» Тетяна Романченко, Братолюбівський сільський голова Сергій Гломбіцький, завідуючий Братолюбівською амбулаторією Ігор Овчаренко обговорили ситуацію з рівнем забезпечення населення медичними послугами на селі, необхідністю створення комфортних умов для роботи та проживання лікарів, модернізації діючої системи фельдшерських пунктів і амбулаторій та інші питання, які необхідно буде вирішувати на місцях в рамках медичної реформи, адже на даний час рівень забезпечення сільського населення на селі є недостатнім. Тож головною метою реформування є  поліпшення здоров’я населення, забезпечення рівного й справедливого доступу усіх громадян до медичних послуг належної якості.
З державного бюджету на модернізацію сільської медицини для Долинського району передбачено 4,1 млн.грн., їх планується спрямувати на будівництво амбулаторії за типовим проектом,  придбання службового  автотранспорту і медичного обладнання, впровадження системи телекомунікацій, забезпечення житлом медичних працівників.
Виїзна нарада не випадково відбулася в селі Братолюбівка, адже тут  планується побудувати нову сучасну амбулаторію, орієнтована вартість будівництва якої складає близько 2,0 мільйонів гривень. Старе приміщення амбулаторії використовуватиметься в подальшому як соціальний заклад.