Створюються належні умови для результативності освітньої діяльності

08.11.2018

08112018707 листопада 2018 р. комунальний заклад «НВК «Долинська гімназія – ЗШ І-ІІІ ст.     № 3 Долинської районної ради» з робочим візитом відвідали голова районної ради Бондаренко І.П., голова районної державної адміністрації Омельченко С.П. та начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Гадірова О.В.
Районна державна адміністрація та районна рада, відповідно до наданих повноважень,  створюють належні умови для роботи школи: оплата комунальних послуг та енергоносіїв, проведення ремонтів, придбання навчального обладнання. Завдячуючи підтримці депутатського корпусу районної ради, районній владі, у закладі  створені всі умови для розвитку  спорту: завершено ремонтні роботи підлоги у спортивних залах № 2 і № 3, де повноцінно проходять уроки фізичного виховання і учні мають можливість займатися улюбленими видами спорту. Всього на ремонтні роботи використано коштів на суму  994,1 тис. грн., у тому числі за рахунок перерозподілу залишку освітньої субвенції з районного бюджету 449,7 тис. грн. та додатково виділено 544,4 тис. грн.
Керівники району поспілкувалися з адміністрацією закладу. Свічкарьова І.Б., директор КЗ «НВК «Долинська гімназія – ЗШ І-ІІІ ст. № 3 Долинської районної ради», зазначила, що сьогодні цей заклад є опорним, до його складу входять три філії: Марфівська філія І-ІІ ст., Варварівська філія І-ІІ ст., Богданівська філія І ст.
У закладі сформовано 33 класи,  навчається 761 учень, разом з філіями – 895. Потужність закладу – 1400-1600 учнів. Середня наповнюваність по класах – 27 учнів і, як правило, по три класи на паралелі. Останнім часом учні випускних 9-х класів досить виважено відносяться до вибору майбутнього навчання. Частина учнів  продовжує навчатися у  старшій профільній школі, а інші – здобувають професію у різних професійно-технічних закладах, в тому числі у відділенні Новгородківського ПТУ № 36. І добре, що така можливість навчання надана дітям саме  за місцем проживання.
У 2018-2019 н. р. набрано три перших класи  кількістю 95 учнів. Вчителі перших класів разом з учнями розпочали свою освітню діяльність в рамках реалізації програми Нової української школи (НУШ) з якісним забезпеченням матеріально-технічної бази (дидактичні матеріали, наочність, оргтехніка, ігри для учнів, шкільні меблі, в тому числі мобільні парти та стільці). Профільну освіту забезпечує висококваліфікований потужний педагогічний колектив, у складі якого 60 вчителів.  У цьому навчальному році для учнів профільної  школи  надійшло сучасне обладнання для кабінетів географії, математики та біології. Така матеріально-технічна база значно покращує якість освітньої діяльності, про що свідчать результати ЗНО та вступу випускників до ВНЗ.
Про ефективність системи роботи з обдарованими учнями у закладі свідчать результати здобутків за минулий рік: 121 перемога учнів на районних олімпіадах, 30 перемог на обласних, 2 учні стали призерами Всеукраїнського етапу олімпіад з інформаційних технологій та географії; 2 учні посіли призові місця на  Всеукраїнському етапі VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді                    ім. Т. Шевченка; 1 учениця була учасницею Всеукраїнського ХVІІІ етапу знавців української мови ім. П. Яцика. За результатами олімпіад, творчих конкурсів педагоги та учні закладу відзначені нагородами та  преміями районної державної адміністрації та районної ради.
За належну організацію роботи закладу, високий рівень якості навчання, застосування нових, сучасних методик викладання та виховання, впровадження нового змісту освіти, покращення матеріальної бази опорного закладу та філій директор закладу Свічкарьова І.Б. була відзначена Почесною грамотою районної державної адміністрації і районної ради та грошовою винагородою.
Під час візиту також було окреслено ряд  питань, що потребують вирішення у перспективі: поповнення матеріально-технічної бази спортивних залів, а саме, тренажерного обладнання, заміна сантехніки та ремонт системи  водовідведення  на 3-му поверсі закладу.
Отже, час диктує свої вимоги, Закон «Про освіту» зобов’язує, а нормативно-правова база дозволяє проводити зміни в організаційному та нормативно-правовому забезпеченні функціонування освітянської галузі, в тому числі в нашому районі, робити фінансову децентралізацію в освіті, щоб педагогічні та батьківські колективи, громадськість могли визначити пріоритети, планувати свій розвиток, ефективно управляти для надання якісних освітніх послуг та створення умов професійної реалізації.

081120186

081120187