То була чужа війна, але ламала наші долі

15.02.2019

gedc629415 лютого відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30 – та річниця виведення військ з Республіки Афганістан. У цей день ми схиляємо голови перед тими, хто не дожив до цих днів і вшановуємо тих, хто і сьогодні залишається зразком справжньої мужності, братерства та самовідданості для молодих поколінь.
То була чужа війна, але ламала наші долі. Пам’ять про події тих років, безповоротні втрати, «чорні тюльпани»,  страшне горе матерів, дружин і дітей, назавжди залишаться в наших серцях.
У цей день в Свято-Успенській церкві відбулася громадська панахида за загиблими воїнами, у якій взяли участь керівники місцевої влади, воїни – інтернаціоналісти,  громадськість.
Біля пам’ятного знаку «Воїнам – інтернаціоналістам» в Меморіальному парку Слави учасники заходу вшанували пам’ять військовослужбовців, які загинули на війні, хвилиною мовчання та покладанням квітів. На їх честь трикратними залпами прозвучав військовий салют.
По закінченню у Комунальному закладі «Районний культурно-дозвіллєвий центр Долинської районної ради» відбулися урочистості та патріотичний концерт.
Слова вдячності та поваги учасникам бойових дій висловили голова районної ради Ірина Бондаренко, заступник голови районної ради Олександр Ворона, голова Долинської районної організації УСВА (воїнів-інтернаціоналістів) Віталій Іващенко. Звертаючись до присутніх, вони зазначили, що з того часу, як наші військові покинули Афганістан, пройшло тридцять років. Сьогодні неоголошена війна триває на Сході України. Ветерани-афганці краще за інших розуміють теперішніх захисників України, адже неможливо забути жахи війни, смерть товаришів, постійну небезпеку і необхідність боротися зі зброєю в руках.
Після закінчення урочистих заходів учасники зібрання поклали квіти до могил  побратимів та відвідали могилу Миколи Гронта, колишнього військового, воїна-«афганця», керівника Долинської районної організації УСВА (воїнів-інтернаціоналістів).
Заступник голови районної ради Лілія Бабенко та заступник голови райдержадміністрації Олександр Ворона взяли участь у відкритті меморіальної дошки Гордієнку Олександру Борисовичу, учаснику бойових дій в Афганістані, який героїчно загинув під час виконання обов’язків військової служби. Дошку  встановлено на фасаді будівлі КЗ «Молодіжненський опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Долинської районної ради».
Урочистості відбулися за участі батьків – Валентини та Бориса Гордієнків, представників селищної ради, педагогічного та учнівських колективів школи, громадськості.
Почесне право відкриття меморіальної дошки було надане мамі Героя – Валентині Гордієнко та колишньому воїну-«афганцю», побратиму, а нині Новогригорівському Другому сільському голові Олександру Філоненку.
Людина живе, поки її пам’ятають. У селищі Молодіжному одна з вулиць названа на честь Олександра Гордієнка. На будівлі школи, де він навчався, встановлено меморіальну дошку.
Пам’ятаймо наших Героїв!

gedc6225

gedc6230

gedc6233

gedc6224

gedc6262

gedc6269

gedc6248

gedc6250

gedc6284

gedc6287

gedc6288

gedc6289

gedc6291

gedc6308

gedc6316

gedc6348

gedc6322

gedc6334

gedc6341