Тільки коли ми будемо вірити у велику мету – ми точно досягнемо цілей

01.03.2019

128 лютого 2019 року делегація від Долинського району взяла участь у засіданні Ради регіонального розвитку Кіровоградської області, яке відбулося в  обласному центрі за участі Президента України Петра Порошенка.
За результатами засідання було затверджено  перспективний план розвитку Кіровоградщини на 2019-2021 роки.
Голова обласної державної адміністрації Сергій Кузьменко у своєму виступі зазначив, що сьогоднішня зустріч дуже значима для області. Вперше Глава держави особисто бере участь у затвердженні плану розвитку регіону. Цей план сформували люди, які живуть на Кіровоградщині, адже пропозиції, думки, ідеї були зібрані у трудових колективах та на зустрічах з громадами.
Керівник ОДА наголосив, що Президент України визначив як пріоритет у стратегії держави – підготовку фундаменту для вступу України до Європейського Союзу та Північноатлантичного альянсу. “Ми на Кіровоградщині теж доклали зусиль, щоб закласти цей фундамент. Спілкуючись з людьми, я абсолютно усвідомлюю, що вони сприймають Європейський Союз та НАТО не як геополітичні речі. Для них це – передусім символи! Символи безпечного і комфортного життя. І нашим завданням сьогодні є будівництво тут, на Кіровоградщині, у центрі України, комфортного і якісного життя для людей”.
Сергій Кузьменко зазначив, що нам є чим пишатися і чого прагнути. Одними з пріоритетних завдань розвитку регіону є подальший розвиток інфраструктури, агропромислового комплексу, альтернативної енергетики. На найближчі три роки заплановано будівництво гідроелектростанції, а в частині використання альтернативних джерел енергії за кілька років буде гарний результат. Одними з перших Кіровоградщина сприйняла та реалізує президентську ініціативу з будівництва сільських амбулаторій з сучасним обладнанням, автомобілем та житлом. Область є столицею сільськогосподарського машинобудування – це сучасна техніка, яка експортується в країни Євросоюзу. На Кіровоградщині шість років тому було започатковано проведення масштабної агропромислової виставки «АГРОЕКСПО», яка проводиться щорічно і отримала статус міжнародної.
Геннадій Зубков, Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку у своєму виступі зазначив, що Україна має стати регіональним лідером серед східноєвропейських держав та консолідувати свої зусилля на 5 ключових напрямках: розвитку сільської території, людського потенціалу, туризму, інновацій та інвестицій. А також загальноукраїнська солідарність. «У нас не повинні мати особливих преференцій міста-мільйонники, чи області з найвищим ВВП. Сьогодні є один посил — нам потрібно зробити кроки, які дозволять вирівняти можливості територій по залученню інвестицій. І якраз Кіровоградщина демонструє хороші приклади і щодо залучення інвестицій, і щодо розвитку можливостей». – наголосив урядовець.
Президент України Петро Порошенко, звертаючись до учасників засідання Ради регіонального розвитку зазначив, що лише тоді, коли людина щиро вірить у справу, якою займається, її мрія здійснюється і вона досягає поставленої мети.
Глава держави зауважив, що багато з його ініціатив називали мріями і не вірили у їх реалізацію. Та попри це, всі задуми були втілені у реальність.
«Ви скажете, що Президент мрійник. Для мене це не вперше. Колись казали, що я мріяв про Угоду про асоціацію. Потім казали, що я мріяв про поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі. Потім я мріяв про сильну армію, яку ми створимо в надзвичайно короткий термін. Потім я мріяв і ніхто не вірив про безвіз. Потім я мріяв і ніхто не вірив про незалежність і автокефалію Української Православної Церкви», – сказав Петро Порошенко під час засідання Ради регіонального розвитку Кіровоградської області.
Ще однією мрією Президент назвав вступ нашої держави до Євросоюзу та Північноатлантичного альянсу. І для досягнення цієї мети сьогодні також вже зроблені перші кроки, підкреслив він.
«Я мрійник. Я мріяв про те, щоб Україна була членом ЄС і членом НАТО. І сьогодні для цього, я дякую народним депутатам, які підтримали законопроект Президента про внесення змін до Конституції України і декілька днів тому, в присутності Президента Європейської Ради Дональда Туска я підписав ці зміни до Конституції», – сказав Глава держави.
«Я мрійник, але тільки коли ми об’єднаємося, тільки коли ми будемо вірити у велику мету – ми точно досягнемо цих цілей. Україна буде великою країною заможних, щасливих і вільних людей», – переконаний Петро Порошенко.
Глава держави додав, що шляхом до здійснення змін в державі стала і децентралізація, яка дала можливість передати саме на місця, в громади і управлінські повноваження, і ресурси разом з відповідальністю за життя громад. За його словами, зараз об’єднані громади вже мають нові дороги, освітлення вулиць, дитячі садки, школи, амбулаторії і ще багато чого, що змінює і зовнішній вигляд наших міст і сіл, і життя людей.
Президент нагадав, що в результаті зміни принципу формування державного та місцевих бюджетів, доходи місцевих бюджетів зросли до 234 мільярдів гривень в минулому році. За ці роки частка місцевих бюджетів зросла до 51%.
Петро Порошенко особливо наголосив на важливості змінювати якість життя людей в громадах. «І в наступні п’ять років, я наголошую, зміниться вся вертикаль, бо приносять результати реформи, які ми проводимо», – зауважив він.
За його словами, держава має отримати: сильну армію; достойне місце на міжнародній арені, коли Україну шанують і поважають; мільярди інвестицій, бо інвестори вже переконалися і Україна піднялася в рейтингу Doing business зі 153 до 71 місця; мільйони високооплачуваних нових робочих місць, які дозволять повернути українців з-за кордону як працівників, так і студентів.
Петро Порошенко зазначив, що це є його планом розвитку: «Це є програма розвитку, яку ми можемо досягти, коли ми об’єднані і коли ми разом».
Президент також підкреслив, що об’єднані територіальні громади повинні мати чітку програму дорожнього будівництва, має бути вирішена проблема водозабезпечення, має бути якісне підключення до електромережі. Крім того, люди мають отримувати якісні медичні послуги, мати можливість навчати дітей у новій українській школі та отримувати якісні адміністративні послуги. Громади також повинні мати план розвитку туризму.

2

1

3