У Кропивницькому відбувся форум «Реформа місцевого самоврядування та національної політики: можливості для громад та регіонів»

14.06.2018

114 червня 2018 року голова районної ради Ірина Бондаренко взяла участь у форумі “Реформа місцевого самоврядування та національної політики: можливість для громад та регіонів”,який відбувся в обласному центрі  у приміщенні академічного обласного українського музично-драматичного  театру імені М.Л.Кропивницького, за участі представників Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, керівництва Кіровоградської області, представників Центрального офісу реформ, органів місцевого самоврядування Кіровоградської та Черкаської областей, голів об’єднаних територіальних громад, представників громадських організацій, журналістів.
Очільники області, голова обласної державної адміністрації Сергій Кузьменко, голова обласної ради Олександр Чорноіваненко, міський голова Кропивницького Андрій Райкович привітали учасників форуму та у своїх виступах зазначили, що децентралізація – це одна із тих реформ, яка дасть можливість територіальним громадам і в цілому державі подальшого розвитку. Голова облдержадміністрації, зокрема, акцентував увагу на трьох аспектах.
По-перше: процес створення об’єднаних територіальних громад є добровільним та зауважив, що Перспективний план формування територій громад Кіровоградщини постійно уточнюється з врахуванням пропозицій мешканців територій в приймається та модель, що є перспективною. По-друге, об’єднані територіальні громади повинні отримати максимум повноважень і відповідні фінанси для їх реалізації. По-третє, новостворені об’єднані територіальні громади  отримують фінансову підтримку з державного бюджету та за сприяння міжнародних організацій-партнерів.
Форум складався з трьох пленарних сесій: І – «Чотири роки реформи місцевого самоврядування у регіональному вимірі», ІІ – «Чотири роки реформи місцевого самоврядування: кращі практики об’єднаних територіальних громад», ІІІ – «Регіональний розвиток через місцевий економічний розвиток: можливості для регіону», на яких спікерами форуму було представлено результати реформи децентралізації за чотири роки, кращі практики об’єднання громад.
Учасники форуму обговорили перспективи розвитку територіальних громад у контексті реалізації державної регіональної політики та впровадження реформи місцевого самоврядування.

2

1