22 травня – День перепоховання Тараса Шевченка на Чернечій горі поблизу Канева

23.05.2017

22 травня – День перепоховання
Тараса Шевченка на Чернечій горі поблизу Канева

gedc0861122 травня 1861 року відбулось перепоховання Тараса Григоровича Шевченка на Чернечій горі поблизу Канева. Помер 47-річний український поет у Санкт-Петербурзі, там його (на Смоленському кладовищі) спочатку і поховали. Але і друзі Тараса Григоровича, і численні шанувальники його творчості знали про палке бажання поета бути похованим згідно з його «Заповітом», написаним ще в 1845 році, на рідній землі – «Як умру, то поховайте мене на могилі серед степу широкого на Вкраїні милій…». Церемонія перепоховання великого Кобзаря перетворилася на справжнє, хоч і сумне, свято. У 1925 році на місці поховання Тараса Григоровича було утворено Канівський державний музей-заповідник «Могила Т.Г. Шевченка», а величний бронзовий монумент поетові споруджено у 1939 році. Народ здавна називає Чернечу гору Тарасовою.
22 травня 2017 року в сесійній залі районної ради відбулися заходи з нагоди Дня перепоховання Тараса Шевченка на Чернечій горі поблизу Канева. У заходах взяли участь голова районної ради Ірина Бондаренко,  керівництво району та міста, представники установ та організацій району, учнівська молодь. Усі зібралися, щоб засвідчити пошану великому патріоту України, схилити чоло перед величчю його таланту і силою духу, ще раз продекламувати та почути його неперевершену поезію.
По завершенню урочистої частини учасники заходу, на знак данини пам’яті, поклали квіти до погруддя Тарасу Шевченку – славного сина України.

gedc0841

gedc0851

gedc0857

gedc0861