Відбулася XX Всеукраїнська нарада-семінар з питань децентралізації

21.09.2020

61-1024x768З 15 по 18 вересня голова районної ради Ірина Бондаренко в складі делегації  Кіровоградської області взяла участь у Всеукраїнській нараді-семінарі для представників органів місцевого самоврядування з актуальних питань децентралізації, яка відбулася в селищі Затока Одеської області. Організатором заходу є Українська асоціація районних та обласних рад.
Учасникам наради для обговорення були запропоновані нагальні питання про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади, про механізми  ліквідації та  утворення районних рад,  їх повноваження та ресурсне забезпечення, а також управління майном спільної комунальної власності, кадрової політики, медицини та екології.
До спілкування з учасниками  були запрошені представники Верховної Ради України, центральних органів виконавчої влади й експерти.
Учасники заходу підтримали тезу спікерів, що реформа органів місцевого самоврядування повинна мати конституційне закріплення. Це гарантуватиме незворотність реформи і стане підґрунтям  для напрацювання та ухвалення відповідних нормативно-правових актів.
Так, обов’язкове відображення в Конституції повинні мати положення стосовно утворення виконавчих органів обласних і районних рад та розподілу повноважень між ними із забезпеченням належних матеріальних, фінансових та організаційних умов для забезпечення здійснення ними власних і делегованих повноважень.

7-1024x768

112-1024x767

61-1024x768