Завершилася каденція Долинської районної ради сьомого скликання

15.12.2020

Здається, тільки вчора відбулася перша сесія районної ради сьомого скликання, а сьогодні ми вже підводимо підсумки нашої спільної п’ятирічної  діяльності.
Незважаючи на складну суспільно-політичну та економічну загальнодержавну ситуацію: військову російську агресію на сході нашої країни, реформування практично усіх галузей  народного господарства, економічну нестабільність, ми пройшли період нашої каденції без критичних конфліктів, з бажанням пошуку компромісів, напрацюванням спільної позиції при прийнятті важливих рішень.
За період п’ятирічної каденції проведено 44 сесії. Ми працювали відкрито, прозоро, виключно в рамках чинного законодавства, із максимальним врахуванням пропозицій депутатів, чим забезпечили консолідовану роботу в сесійній залі.
По всіх питаннях, що розглядалися, депутатами районної ради приймалися рішення, які мали вагоме значення для забезпечення життєдіяльності району, захисту інтересів виборців,  належного рівня функціонування та розвитку усіх галузей народного господарства.
Прийняття районного бюджету, внесення до нього змін, аналіз його виконання – ці питання були чільними на кожній сесії ради. Дуже важливо, що бюджетні питання обговорювались гласно, рішення висвітлювалися на сайті районної ради у вільному доступі.
Цілеспрямованою була робота районної ради у співпраці з органами місцевого самоврядування, депутатами усіх рівнів, районною державною адміністрацією, якій надано відповідні делеговані повноваження, та громадськістю району. Це забезпечувало вирішення нагальних питань економічного і соціального розвитку району, соціального захисту населення, функціонування об’єктів спільної власності територіальних громад,  використання природних, трудових, фінансових ресурсів району.
Велику увагу районна рада протягом звітного періоду приділяла розвитку закладів охорони здоров’я в районі. В рамках медичної реформи  рішенням райради було надано статус комунального некомерційного підприємства Центру первинної медико-санітарної допомоги, який  перейшов на пряме фінансування Національної служби здоров’я України (НСЗУ). Лікарі сімейної медицини стали отримувати вищі зарплати. За кошти районного та місцевих бюджетів, спонсорських коштів придбано нові автомобілі для амбулаторій. В  закладах сімейної медицини при фінансовій допомозі районного бюджету зроблено ремонти, покращено умови праці та рівень надання послуг пацієнтам.
За останні п’ять років в КНП «Центральна районна лікарня Долинської районної ради» проведено ремонти відділень, за кошти бюджетів різних рівнів та спонсорські кошти придбано необхідне медичне обладнання та інвентар.
У рамках освітньої реформи рішеннями районної ради створено опорні школи, це дало можливість отримати додаткові кошти для зміцнення матеріально-технічної бази закладів та їх філій. У закладах освіти району проведено роботи по ремонту покрівель, опалювальних систем та спортзалів, заміні вікон і дверей та інші заходи для забезпечення належного функціонування закладів та комфортного проведення навчально-виховного процесу.
Пріоритетним напрямком роботи районної ради в цілому, і кожного депутата окремо, були питання соціального захисту учасників АТО та ООС, членів їх сімей, сімей загиблих.
Хотілося б відмітити, що депутати районної ради, міська, селищна, сільські ради, громадськість ніколи не стояли осторонь, не залишалися байдужими та спільно з  волонтерами підтримували і допомагали нашим захисникам, забезпечуючи їх усім необхідним, зокрема, продуктами харчування, засобами захисту, предметами особистої гігієни.
Для кожного з нас і в подальшому не повинно існувати важливішої мети, ніж забезпечення гідного рівня життя наших людей, вирішення питань їх соціального захисту.
Депутат будь-якої ради є обранцем народу, який покладає на нього певні надії у вирішенні нагальних життєвих питань. І, зрозуміло, що повноцінна робота депутата не повинна обмежуватися лише сесійною залою.
Переважна більшість депутатів районної ради були активними на своїх виборчих округах, у територіальних громадах, стали ініціаторами та спонсорами багатьох добрих справ нашого району.
Злагоджена діяльність районної ради та депутатського корпусу була б неможлива без професійної та відповідальної роботи виконавчого апарату районної ради. Фахівці, які у більшості мають досвід роботи в органах місцевого самоврядування від 10 до 25 років – це колектив, у якому кожен виконує належно та якісно свою роботу, готовий прийти на допомогу та підтримку в будь-якій ситуації.
Восени 2020 року підійшла до завершення не лише каденція Долинської районної ради сьомого скликання – завершується ціла епоха Долинського району, який, в результаті адміністративно-територіальної реформи приєднано  до Кропивницького району та утворено дві об’єднані територіальні громади –  Долинську та Гурівську. 25 жовтня цього року відбулися вибори до новостворених громад, обрано голів та депутатів, які в подальшому будуть здійснювати згідно чинного законодавства повноваження місцевого самоврядування на підпорядкованих територіях.
Сьогодні не можна уявити собі історію нашого місцевого самоврядування без людей, які з моменту створення Долинського району розвивали Долинщину, активно працювали в органах місцевого самоврядування, відстоювали інтереси і захищали права територіальних громад. А з часу проголошення незалежності України, протягом семи скликань депутати районної ради, продовжуючи кращі традиції, спільно з громадами  працювали над тим, щоб Долинський район був гідно представлений серед інших районів області.
Бо, зрештою, все, що ми робимо зараз і що будемо робити потому,  підпорядковане одній найвищій меті – створенню сприятливих умов і матеріальних, і духовних, для поліпшення життя громадян нашого району і  держави в цілому. Нині у місцеві ради прийшли нові керівники та депутати, покликані реалізувати нові ініціативи у розвиток територіальних громад. Хай вам у нагоді стануть досвід, вміння і мудрість ветеранів самоврядування.
Наразі є ще багато проблем, вирішення яких дасть можливість громадам розвиватися і рухатися вперед. І саме органи місцевого самоврядування відіграють у їх розв’язанні важливу роль.