Відбулися заходи з нагоди 30-ї річниці Чорнобильської катастрофи та Міжнародного дня пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф

26.04.2016

      GEDC0843 Сьогодні в м. Долинська та населених пунктах району відбулися заходи з нагоди 30-ї річниці Чорнобильської катастрофи та Міжнародного дня пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф.
        Так о 08:00 годині ранку в Свято-Успенській церкві відбулася панахида по померлих ліквідаторах аварії, яку провів Благочинний Долинського округу о.Віктор.  О 09:00 годині біля пам’ятного знаку «Землякам-Чорнобильцям, від вдячних долинчан» відбувся мітинг-реквієм та покладання квітів за участю  керівництва району та міста, трудових колективів підприємств , установ, організацій, осередків політичних партій, учнівської молоді, жителів  міста.
          Звертаючись до ліквідаторів, які 30 років тому працювали біля реактора, очільники району та міста зазначили,  що ліквідатори врятували не лише Україну і не лише Європу, а, фактично, увесь світ.
У ході мітингу-реквієму ліквідатори отримали нагороди від керівництва району. Так, п’ятьом учасникам вручено Грамоти районної державної адміністрації і районної ради. Крім цього, за сумлінну працю, мужність і відвагу, проявлені під час ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, активну громадську позицію та у зв’язку з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи подяку Кіровоградської обласної державної адміністрації оголошено Долинській первинній районній громадській організації «Союз Чорнобиль».
          Присутні вшанували пам’ять померлих хвилиною мовчання та покладанням квітів. Пролунали залпи.
          Після заходів біля пам’ятного знаку «Землякам-Чорнобильцям, від вдячних долинчан» у залі засідань районної ради відбулася зустріч керівництва району та міста з інвалідами-чорнобильцями І категорії та статусними вдовами. На зустрічі також були присутні керівники окремих структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади України в районі.
Відповідно до розпорядження голови районної державної адміністрації та голови районної ради від 30 березня 2016 року №91-р/20-гр «Про районний план заходів у зв’язку з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи» 30 інвалідам та 25 статусним вдовам вручено матеріальну допомогу в сумі 16800 гривень.
Під час зустрічі обговорено низку актуальних питань, які турбують ліквідаторів та членів сімей загиблих героїв. Зустріч пройшла в теплій та душевній атмосфері.

GEDC0869

GEDC0843

GEDC0901

DSC_0051    GEDC0922