Звернення голови районної ради з нагоди 30-ї річниці Чорнобильської трагедії

26.04.2016

чорнобиль 2013

Шановні земляки!
Шановні ліквідатори аварії на ЧАЕС !

26 квітня— день пам’яті, день скорботи і роздумів.
Серед усіх трагедій, які пережило людство, чорнобильська катастрофа не має аналогів за масштабами  екологічної біди, руйнівного впливу на здоров’я, психіку людей, на  життя. Ці страшні наслідки ще довго відчуватимуть на собі майбутні покоління.

Сьогодні Чорнобиль — це майже  10 відсотків території, що зазнала прямого радіаційного ураження, 129 населених пунктів. Це 160 тисяч людей, яким довелося залишити рідні домівки і переїхати в інші місця.

На захист народу і землі України встали всі, хто брав участь у ліквідації аварії та будівництві захисної споруди-саркофага, який сховав залишки зруйнованого реактора.

До першої шеренги сміливців стали і долинчани. Вони разом зі своїми побратимами з усіх куточків країни захистили собою і світ, і нас з вами. Це були люди різного віку, різних спеціальностей і різного характеру. Пожежники і водії, медики і будівельники, військові і працівники сфери обслуговування, правоохоронних органів, військовослужбовці.

Пам’ять не має строку давності. У наших серцях, у серцях прийдешніх поколінь житимуть імена тих, хто собою захистив світ від атомного лиха, хто передчасно пішов від нас, уражений Чорнобилем.  Схилімо свої голови перед усіма, кого сьогодні вже немає з нами, перед тими, хто ціною власного життя оплатив шанс на життя мільйонів. Урятований світ — найкращий пам’ятник тим, хто загинув у чорнобильському пеклі.

 

Шановні ліквідатори аварії на ЧАЕС ! 

Дозвольте висловити вам безмежну вдячність та засвідчити свою шану за ваш величний вчинок. Ціною власного життя, без зайвих вагань та роздумів ви ліквідовували наслідки аварії. Усвідомлюючи всю небезпечність ситуації, ви не замислювались про власну безпеку. Ви робили все від вас залежне для збереження життя людей  у всьому світі.

Дякую вам за героїзм, за мужність та самовідданість, сміливість та відвагу. Зичу вам щиро міцного здоров’я,  вашим родинам – благополуччя, спокою та злагоди. Миру – нашій Україні.

З повагою
Голова районної ради                                              Ірина Бондаренко